Możliwość dodawania postów do "ulubionych" i ich lista

1

Temat edytowany, bo moje założenie było błędne.

Często na forum zdarzają się wartościowe posty, które dobrze wyjaśniają dane zagadnienie od początku do końca i moim zdaniem brakuje możliwości dodania posta do "ulubionych". Tak jak poniżej wyjaśnili @obscurity i @cerrato.

Może być to coś w rodzaju gwiazdki, której kliknięcie dodaje post do ulubionych. Do tego personalna lista z ulubionymi postami użytkownika. Zresztą panowie niżej wyjaśnili.

3

Nieprzydatna bo za dużo tego. Ludzie przestaną dawać łapki "za byle co" żeby sobie nie psuć "kolekcji" i zaczną używać tego jako zakładek. Myślę że przydatne posty możesz sobie właśnie dodać do zakładek w przeglądarce, ewentualnie mógłby być od tego osobny mechanizm, jak gwiazdkowanie na githubie czy stackoverflow.
Ja jak sobie coś przypomnę to zazwyczaj pamiętam część wątku a nawet konkretne zdanie które padło w tym wątku i łatwo mi to znaleźć w wyszukiwarce więc nie miałem nigdy takiego problemu.

0

GH to teraz w ogole pozwolil robic listy repo. Jeszcze nie wiem po co to jest. Moze ktos uzywa?

2

Polubienie nie musi oznaczać, że post jest dla łapkującego wartościowy/przydatny. Czasem można dać łapkę, bo ktoś dał mądrą uwagę (chociaż problem mnie nie dotyczy i nigdy nie będzie mi ta odpowiedź przydatna), albo bo widzisz, że się stara - produkuje się, pisze, daje przykłady, wyjaśnia itp.

Także, moim zdaniem, taka lista polubionych wpisów będzie bezsensowna. Poza tym, jak wyżej zauważył @obscurity - ludzie przestaną dawać łapki i doceniać wartościowe wpisy, bo nie będą chcieli sobie psuć kolekcji fajnych wpisów.

Jak już to bym widział coś innego - stworzyć listę "ulubionych" wpisów i do nich dodawać posty. Obok/pod ikoną łapki, dałbym gwiazdkę i kliknięcie gwiazdki powodowałoby dodanie wpisu do ulubionych.

2

Oryginalna treść pierwszego posta wyglądała tak:

Nie lajkuję postów ze względu czy kogoś lubię, czy nie, a raczej za jego wartość merytoryczną, bo np. dowiedziałem się czegoś nowego. Ciężko też za pierwszym razem zapamiętać wszystko, a jakoś nie myślałem, żeby dodawać wartościowe posty do zakładek. Po czasie takie tematy i posty giną w odmętach forum. Brakuje mi mega funkcjonalności, żeby dostać listę postów, które polubiłem, bo wiem, że nawet po czasie mógłbym wyciągnąć z nich jakąś wiedzę. Myślę, że to jest coś, co warto wprowadzić na forum, ale to moja subiektywna opinia, więc zapraszam do dyskusji.

Tak więc twierdzenie, że padła sugestia połączenia funkcji łapkowania z tworzeniem listy ulubionych postów, jest niepoprawne. Przy okazji, gdyby ktoś jeszcze nie wiedział — łapki służą do nagradzania wartościowych postów, nie do okazywania komuś sympatii.

Lista ulubionych postów to całkiem sensowna i przydatna rzecz, z której korzystam np. na forum Lazarusa. Nie jest to może must-have, ale na pewno bookmarki dla wielu byłyby przydatne (być może również dla mnie).

1

Nie czytałem, ale ctrl + d

2

Mi się taki pomysł podoba, tylko żeby to było rozdzielne z lajkowaniem, tak jak inni pisali wcześniej.

0 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 0