Dostęp Zablokowany

0

Chciałbym wiedzieć dlaczego zablokowana jest możliwość pobierania zawartości całego serwisu przy pomocy specjalnych programów. Na początku myślałem, że to może żeby nie zapychać łącza, ale nawet jak ustawię wget'a żeby pobierał 1 plik co 10 sekund to blokada mi wyskakuje :/ Jak zatem mogę ściągnąć cały serwis?
Krzysiek

0

mamy 22555 użytkowników gdyby tak sobie każdy ściągał w getem czy innymi metodami to przy załozeniu że co setny user ściągnie tylko 5 mb transfer sięgnie 1gb a trochę dużo ;-P a co dopiero jakby ktoś ściągał cały serwis :D .
Swego czasu był pomysł wydania zawartości 4p na DVD ale chyba nie wypalił .(głowy nie dam )

0

W skrócie - nie da się. Osoby opracowujące Coyote dołożyli wszelkich starań, by takie metody zablokować, właśnie ze względu na zbyt duże obciążenie. Nawet jeśli jest jakaś metoda na ściągnięcie wszystkiego, to nikt Ci jej tutaj nie poda, bo założenie jest takie, żeby to było niewykonalne.

P.S. O DVD od czasu do czasu się coś słyszy, może za którymś razem wypali ;).

P.P.S. Wolę nawet nie myśleć ile zająłby serwis zawierający ponad ćwierć miliona postów, pomijając wszelkie arty, faq itp., gdyby ściągnąć go jako statyczne pliki.

0

heh, jakoś sobie poradziłem. wcale nie chciałem ściągać ćwierć miliona postów, ino wszystko o C, a tego jest 2,7M (140plików) ściąganie zajęło 2 minuty czyli transfer 24kBps, zostały mi jeszcze do pobrania artykuły i faq.
Ta metoda sprawia mi trochę problemów (perlem filtruję wszystkie hrefy, ręcznie wyrzucam to co nie potrzebne i pliki z tej listy pobieram wgetem) i nie ściąga wszystkiego, to może chociaż pozwolicie żeby automat mógł ściągać w nocy?

0

Na moje oko to dostaniesz bana za złamanie regulaminu. :P

0

1.2. Regulamin dotyczy każdego kto w jakimkolwiek stopniu korzysta z serwisu, zarówno osób zarejestrowanych jak i anonimowych (nie posiadających konta w serwisie).

3.11. Zabrania się pobierania materiału programami typu Teleport, WebCopier czy wget, które masowo ścigają pliki z serwera.
Jeszcze jakieś wątpliwości? Spróbujesz - ban. Druga sprawa - zanim znów coś zrobisz, przeczytaj regulamin.
Myślisz, że ruch w nocy jest mniejszy?

0

Tu nawet nie chodzi o regulamin, ale o ludzką przyzwoitość - jest serwer, z którego korzysta bardzo wiele osób, a zasoby są ograniczone.

Postępowanie egoistycznie może doprowadzić do tego, że Ty skorzystasz, ale z tego powodu ktoś inny nie będzie mógł. Zatem pobieraj to, czego w danej chwili potrzebujesz, a nie wszystko co możesz znaleźć na temat.

0

Czemu od razu na kolegę krzyczycie może łączy się przez modem albo nie ma internetu i ściąga w kawiarence/szkole/u kolegi. W takim przypadku to jedyna możliwość skorzystania z zasobów serwisu.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0