Programowanie portu LPT i COM

0

Witam. Zapewne moje pytanie jest bardzo proste, ale proszę o pomoc. Jak programować porty LPT i COM? Chciałbym na nie wysyłać pojedyncze syganły (ciągi 0 i 1), jak odwoływać się w C do tego? Jeśli konieczne będą wstawki assemblerowe to też będzie dobrze, chodzi mi o obsługę tych portów. Dzięki bardzo za pomoc.

0

Bracie!
skoro znasz asembler,to sprawa jest prosta-instrukcja out ;)
sęk tkwi jeśli chcesz to zrobić pod XP-w tym systemie instrukcje zapisu/odczytu I/O są uprzywilejowane,i system ci się będzie wykrzaczać na nich.Jest na to rada w postaci zmiany poziomu uprzywilejowania twojej aplikacji(look Platform SDK for details,it's working this way),albo duużo trudniejsza droga w postaci zmiany poziomu uprzywilejowania ww instrukcji.
3 drogą powinny być jakieś funkcje API służące do obsługi portu,ale nigdy ich nie używałem więc nie dam głowy czy istnieją :/

0

@MasterBLB:
http://www.scienceprog.com/ac[...]ily-under-windows-nt-2000-xp/
Istnieją specjalne biblioteki/programy do obsługi portów pod XP

0

Pisałem kiedyś obsługę protokołu XModem przez porty COM. program jest w wxWidgets, (w C++), a porty są obsługiwane przez funkcje WinAPI. Gdyby to miało pomódz, to mogę udostępnić (kontakt przez gg lub via mail).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0