Problem z TabbedNotebook w BCB

0

Robiłem sobie program w Delphi 7 i w pewnym momencie postanowiłem przerzucić się na BCB 6. Komponenty bardzo łatwo przeniosłem, ale mam jeden problem. W Delphi używałem XP Manifest. W BCB niestety go nie ma, więc utworzyłem plik: program.exe.manifest. Ale, jak wiadomo, to rozwiązanie też jest dalekie od doskonałości. Tylko część komponentów zmienia wygląd na XP.

No i teraz mój problem - TabbedNotebook w BCB z użyciem manifestu ma... częściowo wygląd XP. Właściwie prawie cały jest jak w XP, ale jego tło pozostało szare. I bardzo mi to przeszkadza, bo w program już dopasowałem do białego tła (obrazki dałem z białem tłem, itp...). I teraz pytanie - czy i jak mozna zrobić w TabbedNotebook białe tło? Żeby wyglądał jak TabbedNotebook w Delphi?

I jeszcze jedno - ktoś wie, czemu w Delphi może być komponent XP Manifest i wszystko może działać, a w BCB nie dość, że nie ma takiego komponentu, to jeszcze program.exe.manifest działa tylko częściowo? Czemu w Delphi jest styl XP, a w BCB nie może być?

0

Jak chcesz aby tło było zawsze białe to rozciągnij na stronie TShape w białym kolorze.
Jeśli chcesz mieć tła obrazków identyczne z domyślnym tłem to użyj gifów z przezroczystym tłem, jak ktoś odpali program na nie xp to tło będzie w kolorze clBtnface, na xp theme będzie białe, na xp z jakimś innym stylem może być w każdym kolorze.
A tak w ogóle przesiądź się z TabbedNotebook na PageControl.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0