[C++ Builder] MSSQL

0

Witam

Czy ktoś z Was próbował się połączyć kiedyś z bazą MSSQL ?

Męczę się od trzech dni. Szukałem po książkach i na googlach, ale jakoś nigdzie nie mogę tego znaleźć. Mógłby ktoś udzielić rad jak ustanowić to połączenie i zadać chociażby proste zapytanie, dzięki któremu będę wiedział, że na pewno działa wszystko ?

Będę wdzięczny za wszystkie wskazówki, rady i linki.

0

ja łączę się za pomocą SDAC, zestawu komponentów po Builder'a, komponenty te są płatne do wykorzystania komercyjnego, ale nie są zbyt drogie (ok 100$). Sprawdzone używam od ponad dwóch lat.

0

Moglbys coś więcej o tym napisać ? Na jakiej zasadzie to działa ?
Dzięki temu mogę się połączyć z MSSQL'em ? czy to zupełnie inna baza ?
I czy przez to, że używasz jakiegoś płatnego systemu, oznacza to, że z czystego C++ Buildera nie da się połączyć z MSSQL'em ? :/

0

Komponenty SDAC (http://crlab.com/sdac/) korzystają z OLE DB, aby połączyć się z MSSQL'em. Można za pomocą nich można wykonać wszystkie potrzebne operacje na serverze MSSQL (Query, StoreProc, Connection, polecenia servera, Table, VirtualTable, Monitor, MetaData itp.). Ja używam wersji BCB 5 Professional, w niej nie ma komponentów do obsługi połączeń z bazami danych, takich jak Oracle, MSSQL czy MSAccess. Można próbować łączyć się poprzez BDE (do np. MSAccess), albo ODBC (Aliasy te sprawy). Wersja BCB 5 Enterprice ma w standardzie ADO i problem z głowy. Jednak różnica w cenie pomiędzy wersjami Prof i Enter nie pozostawia żadnych wątpliwości podczas dokonywania wyboru, jeżeli oczywiście zależy nam jedynie na dostępie do baz danych. W/w komponenty mogę polecić wszystkim którzy chcą się łączyć z MSSQL'em, używam ich od ponad dwóch lat, pracują w setkach komercyjnych aplikacji i nie zauważyłem żadnych błędów.
:)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1