Program okienkowy w c++

0

Cześć,

Mam informatyke na studiach i mam do napisania program okienkowy z c++ (najlepiej jakiś łatwy) który bedzie się składac z około 100 linijek kodu. Macie może jakieś pomysły jaki mógłby być to program.

Z góry dziękuje za każdą pomoc.

2

Sto linijek to bardzo mało, musiałbyś doprecyzować czy większość tego kodu musi być Twoja nie licząc GUI, czy możesz użyć jeszcze innych bibliotek, które dostarczą dodatkową funkcjonalność?

Jeśli większość tego musi być Twoja to kalkulator dla wyrażeń liczący metodą ONP.
Jeśli możesz użyć dodatkowych bibliotek to klient FTP.

2

@Piotrekk74: Chcesz robić programy z przyciskami, menu itp. czy wystarczy, że coś narysujesz?
Do najprostszego rysowania można użyć SFML SFML
Do przycisków, menu itp. można użyć wxWidgets wxWidgets 1 wxWidgets 2

Narysowanie bałwanka i sterowanie nim jest w miarę proste: narysować dwa koła i zmieniać ich pozycję po wciśnięciu klawisza.

0

@Piotrekk74:

Na zajęciach robiliśmy głównie takie programy co np. w okienku pokazywały się różnej wielkości kule i się odbijały od siebie lub gdy się na nie klikneło wskaźnikiem to powiększały się. Jesli chodzi o biblioteki to nic nie dodawaliśmy. I niestety kalkulator nie może być

Trzeba było o tym napisać w pierwszym poscie. Skoro już z zajęć masz podstawy renderowania to zrób przeglądarkę jpegów, albo prostą grę, np ponga. Nie wiem jak Ci z tymi linijkami wtedy wyjdzie, ale widocznie w tę stronę zmierzały zajęcia.

0

Właśnie mysłałem, zeby zrobić galerie zdjęć np. 9 zdjęć i po kliknięciu na dane zdjęcie powiększa się na całe okienko, tylko nie wiem czy jest możliwość zrobienia czegoś takiego w c++

1

tylko nie wiem czy jest możliwość zrobienia czegoś takiego w c++

Tutaj masz przykład co mogłeś zrobić w C++ w 2016 roku Battlefield 1 Official Gameplay Trailer. Wydaje mi się, że z wyświetleniem statycznej grafiki na ekranie w 2022r też sobie poradzi.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1