Problem z zadaniem, instrukcje warunkowe

0

Dzień dobry,

chciałbym prosić o pomoc osoby bardziej doświadczone w programowaniu C++. Mam następujące zadanie z książki Owoce programowania Pana T. Gaddis'a:

Napisz program, który prosi o wpisanie imienia tyczkarza oraz daty i wysokości (metrach), na jakiej zawieszona była pokonana poprzeczka w trzech najlepszych skokach zawodnika. Program powinien wyświetlić daty i wysokości poprzeczki wpisanych skoków w kolejności od najwyższej do najniższej.

Weryfikacja poprawności wprowadzanych danych: program może dopuszczać wysokości poprzeczki wyłącznie pomiędzy 2,0 m a 5,0 m.

Nie wiem dlaczego. ale nie potrafię dostrzec sensu tego zadania i trudno mi sobie wyobrazić jego działanie. Czy na podstawie powyższej treści można wywnioskować jak wygląda przykładowe wyjście? Jeżeli tak proszę o pomoc i przedstawienie przykładowego wyjścia programu, na podstawie którego chciałbym spróbować napisać kod.

Z góry dziękuję i pozdrawiam

4

Sens zadania jest taki zeby wczytać dane różnych typów ale traktować je jako "jeden rekord" a potem posortować po jednym z pól tego rekordu. Wielu ludzi na z tym problem i zamiast zrobić klasę/strukturę a potem tablicę takich struktur to cuduje z robieniem N tablic.

Wejście:
Zbigniew
01.01.2010 3
01.02.2010 2
02.01.2010 5

Wyjście:
02.01.2010 5
01.01.2010 3
01.02.2010 2

Proponuje też zastanowić się jak to napisać tak zeby można było praktycznie bez zmiany kodu posortować te dane po datach ;)

0

@Shalom: Bardzo dziękuję za odpowiedź :) Rozjaśniła mi powyższy problem. Teraz mogę spróbować napisać kod :)

Pozdrawiam serdecznie

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0