Serwer licencji

0

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad stworzeniem serwera licencji do mojego programu. Pierwsze co przychodzi mi do głowy to bazy danych, program łączył by się z bazą danych i sprawdzał czy dany użytkownik ma licencje, czy nie. Kupiłem ostatnio serwer i napotkałem się na problem - do bazy danych mogą łączyć się tylko IP, które zostały wcześniej podane (zabezpieczenie przed włamaniami). A więc moja prośba brzmi: czy byłby ktoś tak dobry i podał mi jakiś poradnik tworzenia serwera licencji. Bardzo możliwe, że mój pomysł wcale nie jest najlepszy i lepiej by było nie robić tego przez bazy danych. Dobrze by też było, żeby był to poradnik pod język, który ma możliwość tworzenia dll, ponieważ mógłbym używać tego w przyszłości do innych programów. Z góry dziękuję za pomoc.

1

yyyyy? Nigdy nie rób bezpośredniego łączenia się do bazy danych z programów które działają u userów! Łączność rób na zasadzie aplikacji klient-serwer, korzystając z pośrednika typu skrypty w php i wykorzystanie protokołu http. Dane wysyłasz metodą post lub nawet get z programu do pośredniczącej strony a ona zwraca dane które są pobierane i analizowane przez program w np xml, najlepiej w zaszyfrowanej formie.

0

No właśnie jak widzisz nie za bardzo jestem obeznany w temacie. Dlatego chciałbym prosić o jakiś poradnik/kurs (coś w tym stylu). Sek w tym, że na razie skupiam się na innych językach (nie webowych)...

1

Po twojej wypowiedzi śmiem twierdzić, że jesteś kompletnym początkującym, więc wątpię, że twój program wymaga licencjonowania. Programista powinien umieć się przestawiać i pisać prawie we wszystkim z dokumentacją jeśli jest taki wymóg. Napisanie tego skryptu po stronie serwera mając do dyspozycji google i nie znając wcześniej php ale znając inne języki powinno ci zająć max 2-3h. Oczywiście jeżeli twierdzisz, że umiesz pisać programy to samo wysyłanie, pobieranie i przetwarzanie żądania już w programie nie powinno być żadnym problemem.

0

To prawda jestem początkującym. Chęć stworzenia licencji, nie berze się stąd, że chce sprzedawać programy. Dopiero się uczę i żaden z moich programów nie nadawały się do sprzedaży ;-) myślałem nad licencja w celu nauczenia się czegoś nowego... A z twojej wypowiedzi wnioskuj, że nie ma co się nawet za to brać. A tak przy okazji się spytam, czy warto uczyć się C#, czy może lepiej skupi. się na c++ (i może przy okazji masz jakiś dobry kurs do któregos z ruch języków - cpp znam podstawy).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1