Funkcja z parametrami, czy więcej mniejszych funkcji, które robią prawie to samo?

0

Hejo.
Parsuje sobie pliki HTML. Niestety w sekcji krytycznej programu. Dlatego zamiast korzystać z gotowych parserów postanowiłem napisać własny na szybko parser (zwykła "stacja rozrządowa" - jak przy parsowaniu do ONP ;) ). Od różnych plików potrzebowałem różnych danych (jeden zawierał fajne zdjęcia, drugi formularz, a w trzecim były skrypty JS, które chciałem sobie bezczelnie ukraść na automacie <- To żart <-). No cóż. Zależało mi na szybkiej kradzieży z 10mln stron, więc sekcja krytyczna nie mogła się ociągać w wykonywaniu roboty. Wyobrażacie sobie złodzieja, który powoli rozgląda się po domu, podnosi i wycenia każdy przedmiot zastanawiając się, czy jest wart fatygi. Nie tędy droga.
W tych okolicznościach podzieliłem to na sporo funkcji metodą kopiego pasta. Funkcje różniły się nieznacznie i normalnie dodałbym jakiś parametr ustawiając opcje, ale not today. Zastanawiam się, czy byście sobie pozwolili na taką ekstrawagancje(metoda kopiego-pasta zamiast parametru), która powinna trafić do newbie. :) W końcu kilkaset bajtów pamięci w zamian za kilkaset milisekund w pętli to bardzo dobra wymiana. Czytelność kodu nie ma znaczenia - ładnie to okomentowałem i wziąłem w region. :)

0

Pytanie brzmi jak czesto chcesz tego używac i to modyfikowac. Jeśli to był takie run-once i chciałeś żeby było tak szybkie jak się da to nie widzę problemu. Ale jeśli chcesz tego używać częściej i potencjalnie pewnie modyfikować to za kilka dni będziesz żałował swojej decyzji ;) Bo teraz każdą zmianę musisz propagować we wszystkie skopiowane miejsca. Zaręczam ci ze kiedyś któreś pominiesz i będziesz 3 dni szukał błędu.

0

Czy jest jakiś problem z przekazaniem lambdy jako parametru tych funkcji?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1