Wątek zablokowany 2013-08-13 21:59 przez madmike.

prosta aplikacja okienkowa

0

Siema
Sprawa co prawda nie dotyczy webmasteringu lecz programowania w C niemniej jednak liczę że do działu zaglądają także osoby obyte w tej dziedzinie (a odpowiedniejszego działu niestety ie znalazłem).
Ostatni raz z programowaniem miałem do czynienia z jakieś 3 lata temu dlatego przydała by się mała pomoc. Chodzi o prostą aplikację która posiadałaby pole gdzie wprowadzamy tekst a następnie ten tekst byłby wstawiany do określonego pliku tekstowego w odpowiednie miejsce. Do czynienia miałem z językiem C i sądzę że po tej sporej przerwie nie miałbym problemów z napisaniem takiego programu gdyby nie to że zależy mi na aplikacji okienkowej a z tym nie miałem niestety w ogóle styczności. Gdyby nie to że zależy mi na czasie przestudiowałbym jakiś kurs lecz z drugiej strony poza podaną aplikacją nie specjalnie zależy mi na tym aby się wdrażać w programowanie (może kiedyś). Prosiłbym kogoś o zwykły sample na bazie którego wymodze sobie to na czym mi zależy. Załączam ilustrację z tym o co mi chodzi.
user image

Jako uzupełnienie ilustracji podam przykład : chcę aby każdorazowo zapisywało mi do pliku zdanie "mam x lat" gdzie x jest wartością którą podajemy w polu tekstowym (x nie ma być wartością liczbową gdyż w rzeczywistości będzie to ciąg znaków (adresy www gdyby miało to jakieś znaczenie). Z aplikacji tego typu posiadam microsoft visual c++ niemniej jednak dostosowałbym się do programującego.
Bardzo prosiłbym o pomoc.
Pozdrawiam

0

Ten wstęp o webmasteringu dlatego że zagapiłem się i skopiowałem treść postu z innego forum z wiadomego działu więc prosiłbym o usunięcie wstępu ;)

0

jak ma być w c++ to za 100 zł będzie na dziś :)
Pozdro:)

0

Może się mylę ale czy nie jest to program na 5 minut roboty?
Nie prosiłbym o gotowca rozbudowanego programu dlatego chodzi mi tylko o jakiś sample aby mieć bazę do zrobienia tego co chcę z tego zrobić a o czym nie piszę aby nie było że żeruję na naiwnych. Mój tok rozumowania : komuś zależy na jednej drobnej rzeczy z danej dziedziny ale nie siedzi w tym na co dzień (ktoś np. chce aby w programie graficznym wyciąć mu obiekt z tła) -> oczywiście może poświęcić czas aby przestudiować materiały popróbować itp. ale skoro ktoś mógłby w zaledwie 5 minut wyświadczyć mu przysługę to czy naprawdę jest to tak dużo. Oczywiście wyłapałem ironię ale widzę że często jak ktoś prosi o nawet najdrobniejszą przysługę to jest uważany za totalnego nieroba podczas gdy naprawdę nie widzę potrzeby ślęczenia wielu godzin nad materiałami dla banalnej aplikacji (banalnej dla osób które w tym siedzą) ale jeśli nikt nie raczy pomóc to trudno.

0

nie widzę potrzeby ślęczenia wielu godzin nad materiałami dla banalnej aplikacji

To nie ślęcz i płać.
Do piekarni też idziesz i mówisz: "niech mi pan da bułkę, przecież to dla pana 5 minut roboty taką upiec. A dla mnie nie ma potrzeby ślęczenia wiele godzin nad książką kucharską dla jednej banalnej bułki"?

Chcesz żeby ktoś ci pomógł? To pokaż co już masz i zobaczymy co da sie zrobić.

0

Naprawdę porównujesz dzielenie się wiedzą z dzieleniem się materialnym efektem tej pracy?
Nie proszę tak na prawdę o konkretną aplikację ale o zademonstrowanie na przykładzie jak najprostszym jak połączyć to aby takie pole tekstowe za pomocą przycisku odpalało odpowiednią funkcję która wczytała by do jakiejś zmiennej / tablicy to co jest w tym polu a następnie tą zmienną / tablicę wstawiło by w odpowiednie miejsce w pliku tekstowym (z tym akurat bym sobie poradził). Z aplikacjami okienkowymi mam ZEROWE doświadczenie dlatego nie chcąc studiować nadaremne całej literatury proszę o konkretny wycinek wiedzy służącej tylko temu jednemu konkretnemu celowi.
Btw. kiedy do pochodni przyłożysz drugą pochodnię to tej pierwszej nic nie ubędzie ;)

0

Naprawdę porównujesz dzielenie się wiedzą z dzieleniem się materialnym efektem tej pracy?

A czym jest niby kod jak nie materialnym efektem pracy? ;O

0

A kod to jest niematerialny efekt pracy? Jeśli tak to ja już napisałem ci ten kod, ale go nie widzisz bo jest niematerialny, przykro mi.
Co więcej, kosztuje mnie to CZAS. Ale jeśli chcesz lepsza analogię:
Czy idziesz do tłumacza albo notariusza i mówisz im: "Nie zapłacę za pana usługę bo przecież niczego panu nie ubyło!"?
Albo do prawnika czy lekarza i mówisz: "Nie zapłacę za konsultację bo to przecież to tylko dzielenie się wiedzą i uważam ze nie powinno mnie to nic kosztować. Przecież sam mógłbym to sobie doczytać gdyby mi się chciało"? Następnym razem jak pójdziesz na prywatna wizytę do lekarza to spróbuj zapłacić mu tym tekstem o pochodniach...
Nie? To nie rób z siebie idioty.

0

Całkowicie popieram i rozumiem to że ktoś oczekuje wynagrodzenia za pracę jaką wkłada w to co robi. Niemniej jednak popieram też pomoc innym jeśli nie kosztuje mnie to dużo pracy (wydawało mi się że to o co proszę to banał dla osób w temacie - sorry jeśli moje przypuszczenia były błędne). Jest mnóstwo osób które dzielą się swoją wiedzą za darmo (autorzy kursów z zakresu programowania / grafiki / tworzenia stron internetowych itp.) dlatego sądziłem że może ktoś i tu się znajdzie. W końcu nie piszę do konkretnych osób : ej ty zrób mi to a to -> człowiek ma wolną wolę więc jeśli dla kogoś nie był by to problem i zgodziłby się pomóc bezinteresownie to super. Nie - też ok, w końcu nic mnie nie kosztuje to że spytam. Oczywiście mogę to komuś zlecić ale co mi szkodziło spróbować dlatego nie rozumiem spiny. Tak czy inaczej dzięki za zainteresowanie jakie by ono nie było ;)
Peace

0

Widzisz tylko ze POMOC na tym forum polega na tym że pokazujesz jak próbowałeś rozwiązać swój problem i poległeś a my pomagamy ci to doprowadzić do porządku.
Zamieszczenie wymagań do programu i liczenie że ktoś zaklepie gotowca to jest zlecenie a za zlecenia się płaci.

Analogia: jak pojedziesz do kolegi mechanika który ma odpowiednie narzędzia i będziesz próbował naprawić coś w samochodzie to możesz liczyć na to że kolega ci pomoże jak z czymś sobie nie będziesz radził. Ale jak zostawisz koledzę furę i powiesz "napraw, dla ciebie to przecież 10 minut", to nie zdziw sie jak na koniec wystawi ci rachunek za uslugę.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1