Qt - baza danych noSQL Cassandra

0

Witam, mam do was takie pytanie. Czy ktoś z was podpinał do Qt bazę danych Cassandra? Póki co znalazłem takie wszystko i nic, na stronie związanej z libQtCassandra: http://snapwebsites.org/project/libqtcassandra i jakoś mnie to zniechęca.

0

No zniechęca mnie to, że nie ma jakiejś prostej instrukcji tylko jest właśnie wszystko na raz wrzucone.

0

Wygląda na to, że dla C++ niestety jest tylko libqtcassandra, no i ewentualnie możesz jechać na gołym thrifcie. Czyli bardzo biednie. Ale nie bardzo widzę sens pisania aplikacji QT bezpośrednio gadającej z Cassandrą. Cassandrę raczej wykorzystuje się do budowania systemów backendowych, a tych się nie pisze w C++ a tym bardziej nie w Qt.

0

No i to ma być taki system tylko nie jako aplikacja webowa tylko desktopowa. Ma to być program, który będzie działał mniej więcej na takiej zasadzie, że w bazie będzie tekst, a użytkownicy będą mogli go jednocześnie zdalnie edytować. Możecie zaproponować inną bazę, jedyny wymóg to taki że musi być NoSQL i program ma być C++ Qt.

0

MongoDB jest pisana w C++ więc pewnie nie będziesz miał problemów, żeby się z tym połączyć.

0

A wq Ciebie i/lub was tych baz da się w ogóle używać w ten sposób, że stawiam takie serwer bazodanowy na jakimś serwerze i z jakiegoś innego kompa będę miał w ogóle do niego dostęp poprzez publiczne IP tamtego serwera?

No i kolejny pytanie czy w takim razie ktoś używał MongoDB i czy lepiej używać ich driverów czy czegoś takiego jak QtMongo?

0

Dopóki zapytania nie będą zwracały setek mb danych lub nie będziesz wykonywał setek zapytań dla każdej akcji, to spokojnie możesz trzymać bazę danych na innym serwerze. Oczywiście masz wtedy większe narzuty na przesyłanie danych, więc więcej czasu zajmie odebranie wyniku zapytania, niż trzymając bazę na localhost.

0

Nie, to nawet jednorazowo nie powinno przesyłać więcej niż 1 MB danych, bo to będzie operować na tekście tak jak już pisałem. Podłączał ktoś mongoDB do Qt?

Mam dodatkowe pytanie, bo to ma być system wspomagający tłumaczenie/edytowanie tekstu. Znacie jakieś fajne określenie, którym można by taki system nazwać oprócz systemu edytorskiego?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1