Code::Blocks problem

0

"HelloWorld - Debug" uses an invalid compiler. Probably the toolchain path within the compiler options is not setup correctly?! Skipping...

Za każdym razem jak klikam f9 /= Co zrobić?

0

No masz napisane jak byk, że nie ma wybranego kompilatora. Pobierasz większą paczkę C::B z ich strony, która ma już kompilator i nie martwisz się o nic, albo wchodzisz w Settings -> Compiler and Debugger -> zakładka "Toolchain executables" -> i tam wszystko sobie ustawiasz.

0

To teraz mi powiedz - reinstalowałem program i gdy klikam f9 nic się nie dzieje. Nic nie pisze w debuggerze, tylko mi sie okienko odświeża.

0

No przecież Ci napisałem, żebyś ściągnął albo większą paczkę stąd http://www.codeblocks.org/downloads/26 (74.0 MB), albo zainstalował sam MinGW i ustawił do niego ścieżkę w programie. Jednak pierwsza opcja wydaje się szybsza.

0

Zainstalowałem większą paczkę i c**** za przeproszeniem. Nic się prostytutka mać nie dzieje.

0

W takim razie wejdź w ustawienia, które podałem wyżej i tam ustaw ścieżkę do MinGW (który powinien być w folderze C::B). Pod dołem powinieneś mieć takie ustawienia:
C compiler: mingw32-gcc.exe
C++ compiler: mingw32-g++.exe
Debugger: gdb.exe

0

Przekierowałem i niby wszystko działa, ale za każdym razem jak klikam f9 to pisze mi, że "the file has not been build yet. do you wanna build it now?". no i gdy klikam yes to nic się nie dzieje a to wszystko się powtarza.

btw, w logu:
Compiling: C:\Users-nietwojasprawa-\Desktop\ce plus plus\Untitled1.c
mingw32-gcc.exe: -pg and -fomit-frame-pointer are incompatible
Process terminated with status 1 (0 minutes, 0 seconds)
0 errors, 0 warnings

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1