UDP - szybkosc przesylania, różnica

0

Nie zdarzyło komuś się bawiącemu w udp taka sytuacja, że tekst w buforze wolniej dociera do odbiorcy, niż zagnieżdzone w buforze różne typy danych (float, int, double, short itp)? To jest porażające, że tekst przesyła się wolniej o jakieś 0.5-1s niż powinien, zaś inne typy danych w bufforze, niemal, że natychmiastowo. Dlaczego się tak dzieje? Owszem odległość między moim testerem a mną jest dość spora(200-300km), ale aż tak nie powinno być. Dodam, że do sklejania danych w jeden bufor napisałem sobie parser, który łączy to wszystko w bufor po czym jest gotowy do użytku (zaledwie 2 linijki). Do tego używam jedynie memcpy. Co tu może być przyczyną, prędkość internetu z pewnością nie.

0

Czy coś jest tekstem lub innym typem zależy od naszej interpretacji tych danych, więc nie wiem, jak możesz ustalić taki fakt, że tekst jest wysyłany wolniej.

No chyba, że nie bierzesz pod uwagę tak oczywistego faktu, że tekst może być dłuższy od innych danych. Pokaż jakiś kod, to może coś uda się ustalić. Jeżeli jest to część jakiegoś projektu, spróbuj stworzyć jakiś program, który będzie demonstrował ten problem.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0