QGraphicsItem problem

0

Witam. Mam problem z wyborem rozwiązania. Mam swój QGraphicsItem, który składa się z dwóch rodzajów tekstu, obrazka w tle, jakiegoś tam gradientu w tle. Ogólnie 2 QFont, QPixmap, 6 QColor i pewnie coś tam jeszcze.
Teraz pytanie: Czy używać Qsettings w konstruktorze mojego QGraphicsItem i wczytywać każdą wartość dla każdego ustawienia ( dodam, że itemów będzie około 100 i będą często wczytywane i zmieniane), czy zainicjalizować jakąś strukturę tymi ustawieniami przed stworzeniem QGraphicsItema i potem tylko przekazać referencję do tej struktury do konstruktora QGraphicsItem, tak żeby każdy item nie czytał wszystkiego z osobna ... Co będzie lepsze ?

0

Uściślij,czy wszystkie te itemy będą miały 1 wspólne ustawienie,czy każdy będzie miał inne?Ponadto czy muszą owe ustawienia zapamiętywać pomiędzy kolejnymi uruchomieniami programu?

0

Będą miały jedno wspólne i muszą zapamiętać te ustawienia.

0

po pierwsze zapoznaj się z QGraphicsWidget jak działają właściwości font i palette (wszystko się ładnie propaguje od rodzica do potomków) a jak nie ma rodizca to te wartości są brane z QApplication.
Zwróć uwagę jak działa QPalette.
Zdecydowanie powinieneś mieć scentralizowaną klasę odpowiedzialna za przetwarzanie ustawień.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0