Visual C++ 2008 express a namespace std

0

Witam,
Od około 10 lat programuję w C++. Ostatnio ze względu na kwestię zgodności bibliotek zostałem zmuszony do zmiany IDE na VC++ 2008 EE. No i zaczęło się... nie jestem w stanie nawet wypisać literki na ekranie.
Czy ktoś może mi pomóc? Co w tym kodzie jest źle, że nie działa? Program w trybie konsolowym 32bit.

#include "stdafx.h"
#include <iostream.h>

int _tmain(int argc, _TCHAR* argv[])
{
cout<<"A"<<endl;
return 0;
}

Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

0

A jak pokazesz komunikat bledu to bedzie latwiej.

0

może VS nie wspiera 15 letniego kodu?

<iostream> i std::cout
0

Dzięki... :-D
Mała rzecz a cieszy... tak więc zawsze będę deklarował namespace'a do każdej biblioteki... nawet std <lol>
heh.... Microsoft... ;)

PS: przecież musi to tolerować i wykonywać, bo to jest w standardzie C++ ;)

0

Co jest w standardzie C++?
<iostream>? A i owszem.
<iostream.h>? Nie jest i nigdy nie było.

0

Wiem wiem, tylko, próbowałem wpierw z <iostream> bo było w dokumentacji i też nie działało. Jednej rzeczy nie mogę qrwa zrozumieć, dlaczego Micosoft zawsze tak olewa wszystko. Jest super zrobiona dokumentacja, po kilka przykładów do każdej funkcji... a nigdzie nie ma, że trzeba deklarować, że się używa standardowej (std) przestrzeni nazw...

0

Jesli dokumentacja MS to 'olewanie wszystkiego' to chcialbym zobaczyc ta, ktora nie olewa ;) Jak uzywasz <iostream> to oczywiste, ze wszystkie elementy sa w std.

0

Nie no... generalnie jest super. Ale wiesz jak to jest... czasem pominięcie jakiegoś szczegółu jest naprawdę denerwujące. Dobra dokumentacja jest choćby w Turbo C++. Przynajmniej mi przypadła do gustu, albo to po prostu przyzwyczajenie.

0

Przecież to jest w standardzie,sam pisałeś że programujesz 10 lat w c++ to masz problemy z takim dziecinnym i prostym problemem?Jest on omawiany na poczatku wielu ksiazek o programowaniu w c++

0

No widzisz... jaki jestem głupi. Jakoś nie zauważyłem, bo w BDS czy Code Blocks nie musiałem definiować nmspca std. Myślałem, że problem leży po stronie plików nagłówkowych, które w bardzo dziwny sposób dodaje się w VC++. A jeśli chodzi o książki, to kupiłem dwie do VC++ i żadna nie używa w przykładach iostream, tylko rozwiązań platformy net. A o przestrzeniach nazw nie ma mowy.
Najważniejsze, że Ty jesteś nieomylny. Zazdroszczę.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0