Dyskretna transformata falkowa

0

Witam, chodzi mi o algorytm DWT(Dyskretnej Transformaty Falkowej) zastosowany do analizy obrazu, czy ktoś miał już z takim czymś styczność ?? Jeśli ktoś jest w temacie to mój problem polega na kompozycji obrazu, dekompozycja przebiega bez problemu, lecz w drugą stronę mam problem.
POMOCY. [!!!]

0

Jeśli poprawnie zrozumiałeś wzory transformaty w jedną stronę i dobrze to zaimplementowałeś, jakiż możesz mieć problem z przekształceniem odwrotnym? Przecież to praktycznie jest to samo..

http://en.wikipedia.org/wiki/Discrete_wavelet_transform

0

Powiem tak, w jedną stronę udało mi się to z bardzo dużą łatwością, lecz w drugą stronę nie jest tak prosto, próbowałem na różne sposoby, więc jeśli ktoś się zajmował tym tematem proszę o odzew, nie chce żadnego gotowca ani nic w tym stylu, tylko jakąś poradę. A linki z Wiki może każdy wkleić.

0

Każdy też może pisać, to coś Ty napisał.. Mowisz, że coś masz, nic nie pokazujesz. Mowisz, że masz z czyms problem - ale nie mowisz na czym on polega. Jeśli chodzi zaś o link do Wiki, zerknij może na koniec tegoż artykułu: jest tam link :) do przykładowego kodu implementującego tę transformatę. Przyznam, nie sprawdzałem czy jest to całość czy wycinek, jest na tyle krótkie że może nie być całością.

0

No wiec wygląda ten kod w miarę ok

przykład:

5,3,2,6,8,4,5,9
a1,a2,a3,a4,a5,a6,a7,a8

(a1+a2)/2,(a3+a4)/2,(a5+a6)/2,(a7+a8)/2:a1-a2,a3-a4,a5-a6,a7-a8
4,4,6,7 : 1,-2,2,-2

w zasadzie sie to dzieli przez sqrt 2 ale 2 tez moze być ;] chyba
mniej więcej na tym to polega.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0