Kalkulator w C++

0

Potrzebuje program C++ a mianowicie programu ktory będzie spałniał funkcję zwykłego kalkulator tzn będzie wykonaywał podstawowe działania arytmetyczne takie jak + - / * oraz działania matematyki wyższej całkowanie pochodne itp Prosze o pomoc oczywiście napisany w języku C++

Dopiero się teraz dowiedziałem , że taki kalkulator mam na jutro napisać wieć nie dam rady go sam napisać na jutro wieć prosze was o pomoc Jak ktoś posiada taki program prosze przesłać będe bardzo wdzięczny szukałem w necie nie ma kalkutaora z całkami może wy znacie prosze o pomoc Ja nie wiem jak się zabrać za napisanie takiego programu Umiałby ktos ?

Wieć prosze kogoś kto umie napisać ten program lub posiada taki program o pomoc będe wdzięczny

A może tutaj na forum jest taki kalkulator gdzieś Udało się komuś znaleźć ? bo ja szukałem i nic Prosze o pomoc

0

Kilka dni temu wzięło mnie na napisanie kalkulatora, który wypluwa wynik obliczony z podanego wyrażenia w stringu. Po niecałej godzinie zamyślań dokładnie wiedziałem jak go napiszę, a po kilku godzinach już działał obsługując 26 operatory (głównie te z C/C++) razem z obsługą nawiasów i zmiennych. Dodanie obsługi funkcji i definiowania makr nastąpiło w drugim dniu. Dwa kolejne dni zostały poświęcone na optymalizacje głównie parsera - dodawanie tablic i usuwanie odwołań do powolnych funkcji typu sscanf i atof.

Jako że to mój pierwszy kalkulator (po ponad 15 latach od zaczęcia programowania!) mogę się pochwalić aktualnymi osiągami:
expression: 1-(sin(2*3)4+cos(34)*2+sqrt(4))^2/6
wydajność: 150k razy na sekundę (średnia z pięciu sekund), na kilkuletnim pentiumie M 1.86GHz (centrino).
Download: link1 link2

Program w podfolderze Forum nie wymaga specjalnego runtime (uruchomi się w win95), oblicza wyrażenia podane w linii poleceń, a reszta jest zależna od runtime vc2005 i oblicza tylko to co jest hardcoded + test wydajności. Dodaj tylko własne operatory i funkcje.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1