[c++ linux] klasa od wątków i socketów

0

Piszę program korzystający z gniazd pod linuxem. Trzeba zapewnić wielowątkowość, aby możliwe było działanie programu i jednoczesne nasłuchiwanie połączeń na socketach. Jaką biblioteke z fajnymi klasami mozecie polecić. Jak to się obecnie robi, bo moje google doprowadziło mnie do 8 letniej sklasy APE Portable Environment (http://www.ibiblio.org/pub/linux/devel/lang/c++/!INDEX.html) która nawet po paru przeróbkach się skompilowała, zadziałało demo. Niestety nie jest ono zbyt rozwinięte. Dokumentacja, nie jest bogata w przykłady użycia, poza tym chyba jest coś ciekawszego niż od 8 lat nie rozwijany projekt?

0

W boost znajdziesz biblioteki thread i asio.

0

Skoro chcesz tylko nasłuchiwać, to może skorzystaj z sygnałów? Ustaw alarm na funkcję, która z kolei odpyta gniazdo (select) i jak coś będzie, to odpowiednio zareaguje. Tak m. in. działa ping.

0

Program nadający do tego gniazda będzie musiał robić to regularnie, czyli musi być jakiś rodzaj timera. Czy to też moge zrobić na sygnałach? Co prawda to dwa różne programy, ale myśle, że szkielet bardzo by się nie różnił.

chyba jednak boost jest tym co potrzebowałem. Mniejsza o sygnały. Myśle, że warto poznać tą bibliteke. Jak na razie timer nie wygląda straszno ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0