Windows SQL Server

0

Jak podłączyć się do pliku bazy danych Windows SQL Server jakich providerów mam użyć? Wiecie może gdzie mogę zdobyć pełną listę zapytań do bazy danych z opisem do czego służą? Bo np. do MsAccess pełno zapytań jest wykluczonych, ot chociaż by: Select * in coś tam... Trzeba wpisać całą listę kolumn :( Stąd się pytam :)

0

Microsoft Sql Server po pierwsze, a pod drugie wystarcza klasy z System.Data.SqlClient, provider jest domyslny. Pelna liste znajdziesz pewnie na msdn, mssql jest w miare zgodny ze standardem.

0

Dzięki..

0

A właśnie wiesz może, czy aby podłączyć się do pliku SQL Server muszę mieć zaistalowany SQL Server, czy wystarczy mi sam plik i programowo SQl Connection, itd..

0

Plik nie wystarcza - musi byc uruchomiona usluga serwera, czyli sam silnik. Jesli nie masz, sciagnij sobie chociazby msde - (microsoft server desktop edition) - darmowe, z pewnymi ograniczeniami, ale do localhosta zazwyczaj w sam raz.

0

Mam akurat wszystkie co potrzebne do SQL Servera (mam darmowe z uczelni). Ale interesują mnie takie bazy danych, które nie wymagają dodatkowego silnika, np. MS Access (choć już wiem, że jak się w win98 nie da się update do JET 4.0 to nie pójdzie). Dlatego szukam czegoś alternatywnego, co łączy w sobie składnie SQL w standardowym (lub rozszerzonym) wydaniu.

A tak apropos, jaki się nazywa programik, w którym wygeneruję tylko plik bazy danych. Potem mogę już bez problemu utworzyć programowo tabele, itd.

0

Alternatywnego nie znam (w sensie silnika zawartego w jezyku) i osobiscie nie polecam, bo nie bedzie raczej optymalne rozwiazanie. Chociaz jak znajdziesz to daj znac, w malych projektach rzeczywiscie moze sie przydac. Co do generowania to chodzi Ci o generowanie bazy w mssql? EnterpriseManager lub QueryAnalyzer z zestawu mssql albo darmowy dbamgr2k. Generalnie wystarczy sam wiersz polecen, wiec programowo tez mozesz (create database).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0