w jakiej postaci jest plik wynikowy C# .NET?

0

tzn chce sie dowiedziec do czego sie kompiluje programy napisane c# , czy to jest exe czy moze to nie jest kompilowane tylko jka php ??

0

Jest to zwykly plik exe - 32 bitowy. Z tym ze ma o wielokroc mniejszy rozmiar. Czasami wydaje sie tak, jakby byl pisany w asemblerze. A dlaczego tak jest? Sprawa jest prosta. Gdyz wiekszosc operacji obiektowych wykonuja biblioteki .NET i dlatego plik ma mniejsza pojmnosc kodu i zasobow.

0

a czy te programy napisane w c# mozna wlanczac na zwyklym wndowsie bez specjalnych jkais narzedzi(tak jak w javie trzeba miec wirtualna maszyne) i czy mozna budowac okna i czy jest jkaies narzedzie typu builder ulatwiajace to (no i oczywiscie czy programy napisane c# mozna porownac(szybkoscia dzialania) do takich jak sie robi w builderze czy viual c++ )

0

Trzeba mieć .NET Framework. Coś tak wirtualna maszyna Javy.
.NET Framework jest zdaje się instalowane razem z Service Pack 2 i na pewno będzie wbudowane w Windows Vista. Więc na przyszłość to jest dobre rozwiązanie :)

Można budować okna, jak najbardziej. Do programów typu RAD dla C# można polecić Borland C# Builder (obecnie wbudowany w Delphi 2005), ewentualnie Microsoft Visual C# 2005 (zdaje się już niedługo w sklepach, wersja Express być może darmowa będzie, a jak nie - to tania.). Z innych narzędzi polecam SharpDevelop, jest OpenSource na licencji GPL.

Aha, te pliki które generuje kompilator C# to są EXE, które inicjują .NEt Framework i jej kompilator MSIL i kompilują kod MSIL w locie tuż przed uruchomieniem programu. A potem to już działa zwyczajnie.

Na systemach bez zainstalowanego .NEt Framework powinien się po prostu pojawić komunikat, że tą bibliotekę trzeba zainstalować.

0
Ktos napisał(a)

.NET Framework jest zdaje się instalowane razem z Service Pack 2
Bzdura :P Ja mam SP4 i nie miałem .NET Framework. (pamiętaj! nie zakładaj z góry, że ktoś ma XP - niektórzy myślą i mają inne systemy).

A co do tego z czym się je .NET to jest w serwisie art: http://4programmers.net/article.php?id=386

0

pewnie beznadziejnie glupie pytanie

pod linuchem pewnie nie poleci .net ??

0

Istnieje próba implementacji .NET pod Linuksa - projekt Mono. I podobno aplikacje napisane pod .NET daje się poprzez Mono uruchomić na Linuksie. Nie testowałem.

See: Mono oraz DotGNU.

Racja Marooned, oczywiście chodziło mi o Service Pack 2 dla Windows XP. Taki skrót myślowy, zwykle zapominam, że W2K ma cztery Service Packi ;)

0

A tak jeszcze propo pliku wynikowego
w jaki sposob dodac do projektu pliki tak aby podczas uruchamiania opublikowanego pliku (pierwszy raz ta mala instalka) pliki te byly wyodrebniane do folderu w ktorym lezy nasz exe

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0