Przesyłanie obrazów do bazy danych

0

Witam. Użytkownik będzie miał możliwość wybrania 5 zdjęć z telefonu i wysłanie ich poprzez API do bazy danych. jak najlepiej rozwiązać tę kwestię? Martwię się, ponieważ BLOB może się za mały, a MEDIUMBLOB za duży. A może lepiej przesłać obraz do kontrolera a kontroler zapisze obraz na serwerze FTP? Co myślicie?

3

Najlepiej byłoby zapisać w CDN a w bazie trzymać link do zdjęcia. Jak nie ma CDN to zapisać na dysku (przez API) i w bazie trzymać ścieżkę do zdjęcia.

0

Zapisać na dysku tzn w np. folderze ftp?

4

Ale po co ci FTP jak będziesz to przepychał przez API - wystawiasz endpointa, który pod spodem zapisuje na dysku i np zwraca ścieżkę, którą potem zapisujesz w danych użytkownika. Potem odczytujesz w drugą stronę i zwracasz przez API.

2

https://min.io ? Reszta tak jak pisze Brzydki.

0

A w jaki sposób wysyłać obraz poprzez api? Jako byte[] w jsonie? Obrazy to dla mnie nowość a chce żeby to było poprawnie zrobione

0

Dziękuję Wam bardzo za pomoc. Biorę się za pisanie :)

0

Mamy system CMS, w którym od 20 lat trzymamy w bazie w BLOBACH i jest ok.
Mamy też system gdzie trzymamy w folderach i też jest ok.
Zalety bazy nad FTP i odwrotnie to dyskusja typowo akademicka.

0

@katakrowa: Moim zdaniem, podstawową kwestią jest ilość zdjęć. Osobiście nie przepada za trzymaniem grafik, pdfów itp w bazie. Powiększ to znacznie bazę a plusów jest niewiele.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1