Jak zacząć z REST API Allegro?

0

Witam,
Pewien okres czasu temu napisałem sobie aplikację w języku C#, która pomagała mi wystawiać aukcje na Allegro.
title
Jednak polityka Allegro się zmieniła i jestem zmuszony wystawiać aukcje zgodnie z nowym opisem.
Stąd pojawia się moje pytanie, czy możliwe jest połączenie tego programu z Web API lub Rest API Allegro, aby wystawiać aukcje bez korzystania z przeglądarki, tylko samego programu?

Serdecznie pozdrawiam

1

Przecież masz dokumentację https://developer.allegro.pl/documentation/ co możesz zrobić, a żeby coś wysłać możesz użyć webrequesta link

0

Tak

0

Dziękuję za odpowiedzi, jeszcze nigdy nie miałem do czynienia z systemami REST API Allegro, stąd moje pytanie, jaki adres lokalny mam podać na stronie allegro, aby otrzymać niezbędny klucz?

0

Nie znam w ogóle tego api ale może chodzi o adres zwrotny Twojego serwisu pod który api allegro wysle jakaś odpowiedź.

1

Jeśli korzystasz z tej aplikacji to musi ona działać w oparciu o allegrowskie WebApi. Z RestApi w allegro jest o tyle ciężko, że aplikację rejestruje się podając adres na który po zalogowaniu się allegro wysyła token służący do korzystania z RestApi. Więc to raczej nie dla aplikacji desktopowych.
Pozostaje WebApi, które mimo, że stare, jest wciąż w pełni funkcjonalne, również jeśli chodzi o nowe opisy. Jedyna różnica to to, że html który wysyłasz jako opis musi być zgodny z pewnymi ograniczeniami i wysyłasz go nie jako fid25 ale jako fid341 o ile dobrze pamiętam. Ale to raczej dyskusja dla forum o Allegro a nie o C#.

0

A tak gwoli informacji. W połowie czerwca na portalu deweloperskim allegro pojawiła się informacja, że w przyszłym roku wygaszają metody webapi allegro związane właśnie z obsługą ofert (m. in. wystawianie).
Szczegóły: https://developer.allegro.pl/news/2018-06-06-Wygaszamy_webapi/

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0