.net core mvc

0

Jak mogę zabrać się za napisanie pierwszej prostej apki w .net core mvc jeśli znam podstawy obiektowości ?
Chciałbym stworzyć apke w której przykładowo mam spis 10 samochodów (model,rok,przebieg), mogę edytować te samochody, skasować któryś z nich lub dodać nowy według takiego szablonu. Co muszę wiedzieć aby napisać taką apke w .net core mvc?
Nie potrzebuję łączyć z bazą danych, samochody chce przechowywać w jakiejś kolekcji.

Są jakieś tutoriale żeby się fajnie tego nauczyć? Chodzi mi głównie o to żeby poćwiczyć model view Control na .net core na studia. Na stronie Microsoftu jest poradnik ale może jest jakiś inny żeby łatwiej przyswoić wiedzę?

0

Na Twoim miejscu zainteresowałbym się książką https://helion.pl/ksiazki/asp[...]m-freeman,aspnm7.htm#format/d lub jakąś podobną. Nawet jeśli Adam Freeman nie tłumaczy idealnie tego, co chce przekazać, to według mnie dobrze przekazuje podstawy i pokazuje je na przykładowej aplikacji. Gdybyś zaczął od którejś jego książki związanej z MVC, to nie zadałbyś takiego pytania.

0

Polecam kursy edu.web asp mvc. Całkiem fajnie wytłumaczone a między asp.net mvc 5 a .net core mvc nie ma wiele różnicy jeśli chodzi o podstawy.

0
Szalony Wąż napisał(a):

Polecam kursy edu.web asp mvc. Całkiem fajnie wytłumaczone a między asp.net mvc 5 a .net core mvc nie ma wiele różnicy jeśli chodzi o podstawy.

Ewentualnie piotr gankiewicz youtube, ale tam jest budowane web api.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0