Microservices

0

Szykuję się do napisania dużej aplikacji, architektura jaką wybraliśmy to mikro-serwisy ponieważ w skład zespołu wchodzą zarówno programiści java jak i .Net.
Szukam jakiegoś źródła wiedzy na ten temat (kurs, książka itp.) ponieważ wiedzę o mikro-serwisach mam jedynie teoretyczną.
Jeden z mikro-serwisów będzie odpowiedzialny za uwierzytelnianie - da się bez problemu użyć go zarówno w java jak i .Net jeśli będzie napisany w .Net? (jakieś wskazówki jak go napisać?) A może ktoś ma ogólnie jakieś porady na ten temat.

0

Na początek polecam przeczytać:
MonolithFirst

title

i jak już wiemy że na pewno chcemy podążać tą drogą, to tutaj mamy masę informacji:

Microservices Resource Guide

0

Dlaczego mikroserwisy? Jak to motywujecie?
Brzmi to jak Hype Driven Development i według mnie jeśli nigdy z takim czymś nie spotkaliście się w praktyce to tego nie róbcie.

Mikroserwisy mimo Hype jakie to super to jest również bardzo wymagająca architektura.

Oraz polecam:

0

Czy to jest projekt komercyjny, a Ty tam jesteś jakimś leadem/architektem?
Bo pytasz o bardzo podstawowe rzeczy, branie się za coś takiego na tym poziomie wiedzy wygląda niezbyt rozsądnie.

0

Projekt ten będzie traktowany jako projekt testowy (szkoleniowy) - zadaniem tego projektu będzie właśnie zapoznanie się z architekturą mikro-serwisów jak i zdecydowanie czy późniejsze projekty będą budowane w tej architekturze. @somekind jako programista mam tylko rok doświadczenia więc moim następnym krokiem w rozwoju kariery zaplanowałem naukę właśnie tej architektury - wiem że jesteś doświadczonym programistą(widać to po tym jak udzielasz się na forum) jeśli mógłbyś doradzić czy to dobry pomysł żeby iść w tym kierunku było by świetnie.

1

Moim zdaniem to nie jest dobry pomysł. Nie da się sprawdzić w testowym projekcie czy jakaś architektura nada się do rzeczywistego projektu w przyszłości. Bo to zależy od tego, jaki będzie ten przyszły projekt, na co wpływ ma wiele czynników: skomplikowanie domeny biznesowej, złożoności technologiczna, łatwość wdrażania i utrzymywania.

0

Projekt z pewnością nadaje się na taką architekturę - tyle że wcześniej team potrzebuje projektu którym mógłby się wdrożyć do tej architektury.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1