pobranie daty i godziny od usera w asp.net

0

Witam,
Mam problem z pobraniem daty oraz godziny od użytkownika strony www w asp.net tak aby przesłać ją do bazy sql server w formacie DateTime.
Próbowałem pobrać datę przez kontrolkę Calender (nie znalazłem możliwości aby za pomocą tej kontrolki pobrać również godzinę wybraną przez usera) a godzinę przez textboxa jednak to chyba nie w tą stronę ma iść.
Proszę o wskazówkę w jaki sposób się to rozwiązuje.

0

Rozumiem, że nie podoba Ci się posiadanie dwóch textboxów?
Możesz użyć rozwiązania Telerika: http://demos.telerik.com/aspnet-ajax/calendar/examples/overview/defaultcs.aspx ale to trochę kosztuje.
Możesz też kombinować sam. ASP.NET to nie jest żadna magia, która wymaga kontrolek od Microsoftu. Potrzebujesz jakiegoś skryptu, który doda taką funkcjonalność do textboxa. Ja znalazłem np. to: http://trentrichardson.com/examples/timepicker/ ale takich rzeczy jest w sieci milion. Możesz potem zrobić z tego kontrolkę serwerową, tak aby textbox i skrypt do niego stanowiły jedność i były dostępne z toolboxa. (Przykład tutaj: http://www.codeproject.com/Articles/28783/Your-First-ASP-NET-Custom-Control albo tutaj: http://msdn.microsoft.com/en-us/library/yhzc935f%28v=vs.100%29.aspx)

0

Przede wyszystkim to co leci z strony www nie jest obiektem DateTime, tak może zadziać się automagiczna konwersja.
Więc jeśli ze strony dostajesz informacje o dacie, godzinie, czy to jako dwa, czy dwadzieścia pól, musisz je umieć sparsować i stworzyć z nich object DateTime.
Uwaga mogą pojawić się problemy z kulturą (wpływa na formatowanie daty i godziny) i strefą czasową.

0

Dzięki za pomoc.
Na chwilę obecną rok miesiąc i dzień pobrałem z kontrolki calender a godzinę przez texboxa parsując to do datatime aby przesłać do bazy. Działa ale pewnie będę szukał rozwiązania aby ominąć texboxa.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1