Grupowanie danych do zapisu z DGV

0

Witam,

Chciałbym ,aby dane z DataGridView były zapisywane w konkretnej grupie. Chodzi o to ,aby np. na całą grupę danych wczytanych do DGV została nadana np. jednakowa wartość ID, tak ,abym mógł się potem grupowo do tego odnieść. Czyli np. zapisuję i wyszukuję wszystkie dane dla ID = 1. Myślałem, aby utworzyć obiekt, który przechowuje nadane ID i je będzie pobierać do bazy. Jak to w elegancki sposób rozwiązać? Bardzo proszę o podopowiedź.

0

nie lepiej podczas wczytywania zrobić group by na select ? bezepośrednio na bazie ?
da rade klikać w konkretne kolumny tak aby sortować dane wg nich :)

0

Chciałbym, aby dane były wczytane pod konkretne ID. Do tego nie wiem jak odczytać zbiorczo wszystkie dane z DGV. Teraz zapisuję rekord po rekordzie, co oczywiście zwalnia pracę. Czy za pomocą pętli mogę w jakiś sposób odczytać wszstkie dane z DGV?

0

Czyli ty chcesz zrobić sobie relacje 1:n? Czyli że kilku rekordom z bazy nadasz jedno ID?
Dodaj sobie do struktury danych takie pole i tyle. Możesz to zrobić na etapie wyciągania danych z bazy lub w kodzie rozszerzając dane o jakieś pole.
Jeśli nie o to chodziło to ja nie wiem o co.

0

@massther - tak dokładnie. Może ktoś mi podpowie jak mogę odczytać wszystkie dane z DGV, tak, aby nie dodawać tylko pojedynczych rekordów, a dodać wszystko zbiorczo?

0

Ale to na etapie przed wiązaniem źródła danych do grida powinieneś je wzbogacić o taką informację.
Nie rozumiem też co znaczy grupowo odnieść. Chcesz po tym swoim ID dostać wszystkie rekordy? Musisz sobie to oprogramować, znowu zależy co jest źródłem danych.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1