Prośba o pomoc w przepisaniu funkcji z programu AutoHotkey (c#/c++)

Odpowiedz Nowy wątek
2011-10-02 12:13
0

Witam!

Mam taką sprawę, wykorzystuję program AutoHotkey (http://www.autohotkey.com/) i zaczynam wykorzystywać tylko niektóre funkcje z tego programu, a sama składnia języka skryptowego i ograniczenia wynikające z racji struktury programu powodują, że wykorzystywanie funkcji staje się dla mnie niewygodne a przede wszystkim mało mnie to rozwija w dziedzinie samego programowania a dodatkowo spowalnia, kiedy chcę stworzyć coś dużego.

Jestem jeszcze trochę za malutki w programowaniu, żeby ogarnąć tak skomplikowany (przynajmniej dla mnie) kod źródłowy, żeby przepisać funkcje, które wykorzystuje do swojego programu w taki sposób, żeby działały one np. przy wywoływaniu ich z poziomu mojej aplikacji C# lub C++.

Chciałbym prosić kogoś o pomoc w ogarnięciu (oczywiście nie za darmo - ale też po studenckich cenach ;P), funkcji z kodu źródłowego programu, można go pobrać z tego miejsca: http://www.autohotkey.com/download/ (ja wykorzystuję Installer for AutoHotkey_L i Installer for AutoHotkey Basic (po instalacji tych dwóch programów mamy dostęp do wszystkich możliwych funkcji, jakie zostały kiedyś dopisane). Kod źródłowy można pobrać tutaj: http://www.autohotkey.com/download/OtherDownloads.htm

Ja używam funkcji (dokumentacja jest w pliku AutoHotkey Help)

  • ImageSearch
  • PixelSearch
  • MouseClick
  • MouseClickDrag
  • MouseMove

To wszystkie funkcje, których bym potrzebował, żeby zrobić z nich moduły, które byłyby w moim programie i które mógłbym wywoływać, kiedy bym ich potrzebował zwiększając funkcjonalność moich aplikacji, reszta nie jest mi potrzebna, bo takie rzeczy jak instrukcje warunkowe mam do dyspozycji z poziomu samego języka i jest to kolejny powód dla którego chcę zrobić to o czym piszę - wykorzystywać w swoich programach te funkcje, bo pisząc skrypt muszę korzystać z jakiejś zmiksowanej składni c/pascal a chciałbym wreszcie pisać wszystko jak człowiek w Visual Studio w C++ albo C# a nie w edytorze tekstowym takim jak np. Notepad++.

Zależy mi na tym, żeby te funkcje były w jednym pliku, który mógłbym załączać do swoich programów i wywoływać. Pytanie czy ktoś jest w stanie mi z tym pomóc, myślę, że dla kogoś kto kodzi zawodowo to pestka, dla mnie przepisywanie tych funkcji kończy się ogromną ilością błędów i mogę tylko marzyć o kompilacji :P.

Jeśli ktoś chciałby i potrafiłby mi pomóc to proszę o jakiś namiar na siebie ustalimy za ile ktoś by się tego podjął - no chyba, że to jest tak banalne, że zrobi ktoś dobry uczynek dla mnie ;P.

Mile widziane też komentarze, jak bardzo to jest skomplikowane, żeby móc funkcje przepisać, żeby uwolnić się wreszcie od tego programu i móc korzystać z nich w swoich programach pisanych w c++/c#.

Z góry dzięki za pomoc.

edytowany 2x, ostatnio: Nequrian, 2011-10-02 12:18
Zmień temat na sensowny, opisujący problem - inaczej wątek trafi do kosza. REGULAMIN: Temat wątku powinien w sposób sensowny i w miarę wyczerpujący opisywać Twój problem. Tak, aby potem wyszukiwarki nie miały kłopotu ze znalezieniem szukanego tekstu. Wątki opatrzone jednowyrazowym tematem, lub zdaniem nie opisującym zupełnie problemu, będą usuwane. - madmike 2011-10-02 12:15

Pozostało 580 znaków

2011-10-12 10:44
0

Rozumiem, że problem jest tak duży, że nikt nie jest w stanie tego zrobić nawet za kasę? ;P

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0