gdzie umieścić\schować pliki w aplikacji C#

0

Od paru tygodni zaczynam przygodę z C# i z racji małego jeszcze doświadczenia napotkałem mały problem.

W aplikacji, którą piszę wykorzystuję ok. 140 MB wav'ów. Zastanawiam się jak mogę umieścić\schować w aplikacji powyższe pliki tak by użytkownik nie miał do nich łatwego dostępu (i nie mógł namieszać). Próbowałem dodawać do plików zasobów .resx, ale szybko zrozumiałem, że one nadają się bardziej do małych ilości i raczej związanych z przygotowaniem wielojęzycznej aplikacji. (często wyrzucał błąd o braku pamięci).

Idealnie gdyby można było umieścić te wav'y w jednym pliku np. sounds.... i z niego wydobywać w miarę potrzeb.

Byłbym wdzięczny za pomoc, wskazówki :)
Pozdrawiam.

0

Spakuj do archiwum np. zip... A jak to Ci nie wystarczy (bo użytkownik będzie mógł łatwo podmienić pliki) to zawsze możesz napisać swojego "pakera plików" :)

0

Możesz sobie stworzyć własny typ bardzo prostego kontenera. Na samym początku lista nazw plików i offsetów, a potem pliki jak leci. W podobny sposób z resztą działają .NETowe resources, ale wszystko jest ładnie opakowane (np. generator kodu, który za ciebie wyciąga pliki czy generowanie kontenera z gotowymi plikami, który uruchamiany jest automatycznie przez Visual Studio przy budowaniu projektu).

0

można zserializować dane używając BinaryFormatter do cholera-wie-jakiego formatu pliku ;-)

0

Zapisz w pliku .zip i zmień rozszerzenie - to dość popularne rozwiązanie (na przykład - pliki .docx - MS Word, pliki .pk3 - quake 3)

0

ok, dzięki :)
popróbuję ze serializacją i z tym zip'em

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0