Jak zrobić wciśniety button i... coś jeszcze

0

Piszę pewna aplikację i wygląda to tak jak na obrazku, i chce zrobić aby główne butony które są na górze „publikacje” „czytelnicy” „Wypozyczenia” „zwroty” „prolongaty” „komunikaty „czasopisma” działały w ten sposób jak przyciski w starych radiach, czyli jeden wciśnięty np. ten na rysunku zaznaczony na niebiesko i np. zmienia wygląd na „wciśnięty” i część funkcyjna programu, która jest jest w niebieskiej otoczce na moim rysunku zmienia się w zależności od wciśniętego przycisku, Tak jak czasem na niektórych stronach www jest taki efekt Jak takie coś wykonać można proszę o pomoc.

Chcę uzyskać taki efekt jak na tych dwóch pozostałych zdjęciach, z palikacji Bibliotekarz.Net.
Pozdrawiam.

0

Skoro mowa o radiu, to może RadioButton z .Apperance na Button?

0

Dzięki Marcin.Miga o to właśnie mi chodziło, a jak można jeszcze zrobić aby właśnie po wciskaniu tych buttonów zmieniała sie tylko ta częśc programu zakreślona na niebiesko na moim screenie ?

0
radioButton1.CheckedChanged
0

Dzięki za pomoc koledzy, ten problem dzięki wam już rozwiązałem:) ale jeszcze pozostaje jedna zagadka, jak zrobić, lub czego użyć aby przyciskając różne radiobuttony zmieniała się tylko część programu pokazana na pierwszym screenie, który podałem, nową formę umiem zrobić, a jak zrobić aby się zmieniała np tylko pół formy?

0

Napisałem Ci już wskazówkę - musisz obsłużyć zdarzenie CheckedChanged dla wszystkich radiobuttonów. W tej metodzie (możesz zrobić jedną wspólną dla wszystkich radiobuttonów) odpowiednio zmieniasz zawartość która Cię interesuje, czyli np. pokazujesz odpowiedni groupbox, a pozostałe chowasz. Nie wiem czy to "eleganckie" rozwiązanie ale ja bym to właśnie w ten sposób zrobił.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1