Protokół GG - lista kontaktów

0

Witam! Zacząłem pisać swojego klienta gg i nie pomyślałbym, że sHGG jest już za stare dla aktualnych serwerów gg i przez to nie mogę zrobić listy kontaktów :( Wiecie skąd można wziąć jakiś opis listy kontaktów dla nowszych serwerów albo są jakieś inne jeszcze biblioteki oprócz DotGadu (tu to w ogóle nic nie działa)?. Chciałbym dopisać go do końca, bo przyda mi się, bo te wszystkie zamulacze mnie tak wkrw... a te lżejsze jakoś mi nie podpasowały. A jeżeli nic nie ma, to może napisać własną obsługę kontaktów, ale to też muszę mieć i komendy i jakie pakiety itd.

0

Witam,

Sam kiedyś myślałem nad stworzeniem jakiegoś maksymalnie prostego komunikatora gg i dałem sobie z tym spokój. Z lekkich komunikatorów w pewien sposób mogę polecić WTW <- choć denerwuje mnie brak tworzenia konferencji, dlatego osobiście korzystam z aqq. Aktualnie chyba nie ma żadnej biblioteki do .net która byłaby z gg na bieŻąco (Boże, widzisz takie błędy i nie grzmisz). Jeśli sam chcesz się wziąć za pisanie od zera to pozostaje chyba tylko inżynieria wsteczna, gdyż protokół gg nie jest otwarty.

Listę ip serwerów myślę, że mógłbyś wyciągnąć z konfigu jakieś aplikacji, coś mi w pamięć wchodzi, że taka lista była dostępna jakieś 2 lata temu w kadu, może nadal jest. Możliwe, że nawet mógłbyś jakoś skorzystać z biblioteki kadu, choć nie wiem czy jest ona akurat open source. Tak czy inaczej czeka Cie kawał cięzkiej roboty.

0

Kadu korzysta z biblioteki libgadu która jest open source.

0

@JAK - WTW ma obsluge konferencji - zaznaczasz z ctrl kontakty, dla ktorych chcesz konferencje, klikasz prawym i wybierasz Konferencja i juz.

0

Dzięki za odpowiedzi, przemyślałem to i na razie sobie z tym dam spokój. Skorzystam z gotowego jakiegoś lekkiego, może ten WTW mi podpasuje. Tyle, że libgadu jest pod C++ ;/

0

libgadu jest pod C a nie C++, wiec mozesz sobie łatwo napisać wrappera dla .net. Po drugie, możesz użyć C++/CLI i wtedy nawet nie musisz pisać wrappera i bezpośrednio użyć tej biblioteki.

0

Ja sobie powoli od czasu do czasu skrobię klienta gg(jak mnie najdzie chęć i czas). Tu jest całe potrzebne info: http://toxygen.net/libgadu/protocol/ razem z tym jak pobierać i wysyłać listę kontaktów z/na serwer, dodawać kontakty itd.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1