Mono, Linux - integracja bibliotek z aplikacją

0

Witam,

Załóżmy, że mam kod napisany w .net który działa też pod mono. I teraz, chcę otrzymać linuksową binarkę, która będzie już w sobie zawierać odpowiednie składniki mono i będzie działała jako program linuksowy, nie wymagając odpalania za pomocą mono.

Czyli coś takiego, jak robi google z wine - jest aplikacja windowsowa, ale po dołączeniu bibliotek wine i skompilowaniu na linuksie działa już jako linuksowa. Potrzebują tego samego z .net i mono.

Da się? Oczywiście gui i winforms a nie tylko sama konsola.

0

Chyba znalazłem sposób: http://www.mono-project.com/Guide:Running_MonoApplications#Bundles.28Linux_only.29

Teraz czas przetestować.

[edit]
Hmm powstał plik o wielkości 25 MB ale działa. Ciekawe czy na Windows się da :> Podejrzewam że tak.

0

Pytanie bo piszesz ,że google tak robi to sugerujesz ,że Chrome działa na zintegrowanym wine?

0

Chrome nie, ale google earth i picassa juz tak

0

Ponieważ taki temat przewijał się już kilkakrotnie na tym forum, jak ciekawostkę mogę powiedzieć, że na Windows również to działa. Można przekonwertować plik .exe napisany w .net do normalnego natywnego programu, który do uruchomienia nie będzie już wymagał zainstalowanego żadnego frameworka.

Jednak rozmiar tego pliku to minimum 10 MB, a do tego trzeba doliczyć runtime mono i gcc (jeszcze około 10 MB). Ale to i tak mniej niż rozmiar .net. Jak widać, da się - szkoda że MS nie widzi takiej potrzeby...

0

No ale trzy takie programy zajmą więcej niż cały .NET. I jak do takiego exe wgrać poprawkę albo uaktualnienie frameworka?

0

Nie da się wgrać poprawki. Nie da się również debuggować tego, ani też uaktualnić gdy wyjdzie nowsze mono. Ale, możliwe jest zrobienie natywnego programu jednak, niezależnego od .net.

Z drugiej strony, nie da się już tak łatwo odzyskać kodu w źródłowego w c#, o ile w ogóle się da.

0

No widzisz. To ja też bym nie widział potrzeby zamykania użytkownikom drogi do wgrywania poprawek dla mojego produktu. Zwłaszcza, gdybym był Microsoftem. :)

0

Dobra dobra, nie da się tego zrobić w mono, ale to nie znaczy że nie dałoby się tego umożliwić :>

0

No i później aktualizowany byłby każdy z np. 20 zainstalowanych takich programów, zamiast tylko jeden framework. Nadal nie widzę sensu. :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0