Video stream

0

Witam
Pracuje nad takim projektem
Mam funkcje ktora otwiera zakodowany plik video i czytam go po parti bitów
Teraz chciałbym odtwarzac to video prosto z strumienia danych

Jest na to jakis sposob?

Z gory dziekuje

0

Partie bitów? Ale wiesz, że formatów, w których mogło być to zapisane jest masa?

0

Przyjmijmy, że to bmp i rzucajmy po prostu na ekran :P

0

Sądzę, że frytaz ma na myśli albo preloading filmów w czasie uruchamiania programu, aby były gotowe do wielokrotnego użycia, albo wczytywanie filmu przez internet.

Wyjaśnij dokładnie o co ci chodzi, bo od tego zależy jakie rozwiązanie najlepiej się dla ciebie nada.

0

Filmów w żadnym wypadku nie trzyma się w bmp, tylko np. YCbCr i to wcale nie jest tych informacji (o kolorach, luminencji) w każdej próbce po równo. Tylko rolą kodeka jest właśnie ten ciąg bitów do takich klatek (które będzie dało się rzucić na ekran) przetworzyć.

0
Rev.pl napisał(a)

Partie bitów? Ale wiesz, że formatów, w których mogło być to zapisane jest masa?

Tak, mam encrypted plik z filmem .avi, moj program w c# otwiera ten plik decryptuje po czesci i w tym momencie chciałbym odtworzyć film... bez ponownego zapisu go na dysk juz jako czysty plik avi

0

encrypted w sensie ze zakodowales go sobie? Uzywajac DirectShow pewnie sie da zrobic to co chcesz, kwestia uzycia odpowiedniego filtra, dzieki ktoremu mozesz sie wpiac pomiedzy odczytywanie pliku a dekodowanie obrazu przy użyciu dekodera zainstalowanego w systemie (jezeli istnieje takowy, chyba powinien - poszperaj na msdn)

0

tak zakodowalem, w sumie to przesunelem na razie tylko bity ale i tak przy normalnym kliknieciu na ten plik .wmv nie otworzy sie (bedzie wygladalo na to ze jest uszkodzony)
wiec otwieram ten plik swoim programem i przestawiam bity z powrotem tak jak maja byc i teraz chce brac strumien juz dobrych bitow i wlaczyc go w jakims playerze ? jak ?

0

No to zaprzyjaźnij się z DirectShow, innego sposobu nie widze

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0