SQL Manager Lite for Oracla & Oracle Database 11g XE

0

Cześć

W necie nie mogę znaleźć tutoriali czy poradników do SQL Managera dla Oracla, stąd zwracam się z pytaniem do Was. Czy ktoś ma link do tego typu tutoriala?
Czy korzystał ktoś z narzędzi: SQL Manager Lite for Oracla i Oracle Database 11g XE?
Podpiąłem się do bazy danych, utworzyłem tablice z polami (jakich potrzebuje) w SQL Manager. Teraz chce wyświetlić tabelę, wprowadzić możliwość dodawania/edytowania/usuwania danych.

Będę wdzięczny za każdą wskazówkę

1

przecież SQL Manager Lite to narzędzie do zarządzania danymi a Oracle Database 11g XE to baza, która służy do przechowywania danych. Aby mieć (dać innym) możliwość edycji/oglądania/usuwania danych musisz napisać PROGRAM, który to umożliwi i nie służy do tego ani SQL Manager Lite ani Oracle Database 11g XE tylko jakiś wybrany przez Ciebie język programowania.

0

Ze swojej strony tylko dodam, że im więcej napiszesz co chcesz zrobić, tym bardziej jesteśmy w stanie Ci pomóc :)

0

dzięki za odpowiedź, w SQL Manager utworzyłem tabele i w niej pola (id, name itd.), po kolei... teraz chce uzupełnić tą bazę danych (żeby było na czym pracować)
korzystam z eclipse i Javy EE
abrakadaber czy funkcje SQL Manager'a kończą się na tym że można utworzyć taką tabelę, a resztę już trzeba robić z poziomu programowania?

0

nie, ale nie służy on do dania userom tylko do zarządzania. Opisałeś bardzo lakonicznie problem wcześniej. Co do edycji danych to jeśli masz na myśli EMS SQL Manager for SQL Server Lite to jak klikniesz dwa razy w tabelę to masz zakładkę Data Dane

0

dzięki, na przyszłość postaram się bardziej skrupulatnie opisywać problem.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0