[SQLite] Edycja bazy - zewnętrzne oprogramowanie

0

Witajcie.
Postanowiłem pobawić się trochę z Androidem wieczorami :D i mam pewien temat, parę odpowiedzi i nie wiem jak to optymalnie zrobić. Chodzi głównie o to, że mam jakieś 5000 wierszy w Excelu i tabelę w SQLite po stronie Androida. Oczywiście utworzyłem ją i dodałem do niej parę wpisów ręcznie z poziomu kodu, zrobiłem layout i wyświetliłem dane na ekranie telefonu w taki sposób, że po każdym kliknięciu Losuj, pobiera mi losową wartość z bazy danych. Nie o to tu jednak chodzi. Nasuwają się mi pytania:

  1. Jak hurtowo najwygodniej importować dane do tabeli SQLite? Oczywiście w pracy z MSSQL nauczony jestem importować dane za pomocą kreatora w FireBird natomiast robię inserty po stronie Excela i przegrywam w postaci skryptu na bazę. Czy tu takie możliwości są dostępne?
  2. Czy bazę SQLite mogę edytować za pomocą programu zewnętrznego, nie z poziomu kodu aplikacji? Podmieniac bazę w katalogu Data? Jak do tego katalogu dobrać się gdy jest on niedostępny?

Z Androidem to moje pierwsze chwile i chętnie każdą nową poradą się uraczę :D

1

http://sqliteadmin.orbmu2k.de/ - SQL admin program do zarządzania bazą SQLite. Posiada funkcję importu z pliku CSV.

0

Ok sprawdzę to. W jaki sposób dostać się do bazy danych? próbowałem wykopiować ją z folderu Data jednak bez skutku

0

Co znaczy, że "wykopiowanie" nie daje skutku?

0

Próbowałem zarówno kopii katalogu, pliku db jak i polecenia backup do zrobienia kopii bazy z poziomu konsoli do wybranego katalogu na dysku

0

Poza importem z CSV masz podstawową funkcjonalność w tym zakresie. Nazywa się to serwer łączony: Linked Server. Poczytaj o tym i o openQuery. Aha, to wszystko dotyczy MSSQL. Najpierw dołączasz plik Excela jako bazę danych. Potem plik sqlite w taki sam sposób (potrzeba tu chyba dodatkowego providera, nie pamiętam ale robiłem coś takiego). Następnie za pomocą bulk insert przerzucasz sobie dane z excela do sqlite.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0