Logowanie się do bazy danych Oracle

0

Witam,
Jestem praktykantem w firmie i uczę się w niej między innymi zarządzania platformą firmy. Dostałem polecenie bym spróbował się połączyć z platformą testową stojącą na oracle database. Dostałem adres IP, SID i hasło do sys. Załączyłem Oracle SQL Developer i za nic nie mogę się połączyć. Jako Connection Name wpisuje sobie: Testowe1 jako użytkownika swój login i hasło do platformy, a jako Hostname wpisuje IP które dostałem od IT i cały czas mam błąd: the network adapter could not establish the connection. Bardzo prosiłbym o wskazówki co mogę zrobić by się połaczyć z bazą danych, jest ona testowa specjalnie po to bym mógł zacząć się nią bawić, ale nie chciałbym czekać do poniedziałku jak mój "mentor" sam mi się zaloguje :/

0

A Username dostałeś ?

0

tak i to na wszystkie sposoby z własnym loginem do platformy jak i na "admin" i z hasłem tym sys i swoim własnym :/ Sam już nie wiem, do tej pory bawiłem się SQL server i MySQL i nie miałem tak uciążliwego problemu z logowaniem, albo czegoś nie rozumiem w obsłudze Oracle Developer.

0

sprobuj wystartowac sql developer jako Administrator

0

Komunikat wskazuje na to, że pod tym adresem IP i portem nie nasłuchuje oracle. Upewnij się, że podajesz poprawny adres i port.

0

ech, będę musiał się w takim razie skontaktować z Administratorem i poprosić o dane do logowania bo może coś złego otrzymałem :c

1

Spróbuj przez SQL Plus.

Znalazłem coś takiego w necie

Use a connection string like this:

sqlplus scott/tiger@"(DESCRIPTION=(ADDRESS=(PROTOCOL=TCP)(HOST=<ip>)(PORT=<port>))(CONNECT_DATA=(SID=<sid>))"

gdzie w tym przykładzie scott -> nazwa bazy, tiger -> hasło

Jeśli nic nie pomyliłem.

Pozdrawiam.

1

DamianDG podał trochę zły opis parametrów.
Poprawny:

 sqlplus USER/PASSWORD@"(DESCRIPTION=(ADDRESS=(PROTOCOL=TCP)(HOST=<IP>)(PORT=<port>))(CONNECT_DATA=(SERVER=dedicated)(SID=<SID>)))"

USER - nazwa użytkownika
PASSWORD - hasło

Jeśli dalej nie możesz się zalogować to warto także sprawdzić czy masz otwarte ruchy sieciowe do podanego ip i portu.
Np.poprzez tnsping:

tnsping "(DESCRIPTION=(ADDRESS=(PROTOCOL=TCP)(HOST=<IP>)(PORT=<port>))(CONNECT_DATA=(SERVER=dedicated)(SID=<SID>)))" 
0

Jestem akurat w trasie do domu, jak tylko będę przy służbówce to sprawdzę i napiszę czy dało radę połączyć. Bardzo dziękuje za tak aktywną pomoc :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1