Jak połączyć bazę danych z ACCESSEM 2013

0

Witam, mam do zrobienia projekt,który muszę połaczyć z SQL Managment studio. Tak żeby zmiany zachodzące w bazie danych w ACCESSIE 2013były synchronizowane z tym co na serwerze i odwrotnie. Mam ip mojego servera i swój login i hasło, niestety nie mogę się połapać w tych okienkach i nie mogę znaleźć miejsca w którym mógłbym to zrobić. Mógłby mi ktoś napisać jakis tutorial?

1

Za pomocą odbc. Googlaj: konfiguracja odbc ms access ms sql.

Niestety robiłem coś takiego tylko dla excela i oracla więc mogę tylko ogólnie opisać proces:

  • na stacji dodajesz źródło danych odbc.
    -w Excelu je konfigurujesz jako źródło danych dla arkusza.

Tu masz jakiś filmik ale dla Accessa 2010 :

0

Dziękuję za pomoc, filmik bardzo się przydał mam jeszcze 1 problem. Synchronizacja się udała, ale polega na to , że zaciąga mi bazę danych z SQL SERWER w kierunku ACCESSA. Niestety nie udało mi się wrzucenie mojego projektu do bazy danych na serwerach uczelni, wyskakują mi jakieś błędy, przez co to co synchronizuje z serwera w kierunku bazy jest niekompletne i nie działa jak powinno(brakuje mi 1 tabeli). Jak mam to wrzucić na serwer bez errorów?Brakuje mi" Menu główne" z ACCESSa ( mojego projektu), która zawiera w sobie "linki" do pozostałych tabel -w ogóle nie chce mi się wrzucić na serwer....
Pomocy.

0

Problem polega na tym, że ACCESS do SQL serwera nie przenosi kwerend , formularzy i raportów.
Chciałbym to jakoś zrobić, żeby mi to działało w ACCESSIe, który będzie w danym momencie połączony z bazą danych.
Może mi ktoś podpowiedzieć w jaki sposób mogę skopiować te wszystkie komendy( żeby działały formularze, kwerdendy, raporty ) z bazy danych zrobionej w ACCESSIE do ACCESSA,który jest już synchronizowany z SQL serverem?

0

no nie przenosi,bo kwerendy formularze i raporty są jakimiś tam elementami widoku na danych-nie przepchniesz tego przez odbc-no chyba, że jest jakiś inny sposób połączenia accessa i ms sql, ale sam Microsoft zaleca ODBC.

Możesz co najwyżej pobrać z MS Sqla same dane, wykonać akcje na tych danych w MS Accessie, a potem możesz to wysłać z powrotem do MS Sql(chyba, bo nigdy tego nie robiłem:P ).

Czyli:
table, widoki, itp powinieneś mieć tu i tu, ale kwerendy, formularze zostają w Accessie.
Wydaję mi się, że w MS Sqlu nie ma po prostu czegoś takiego jak formularze czy kwerendy-Access jest Twoim interfejsem-no chyba, że sobie interfejs zrobisz sam w jakimś .NET czy javie :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0