Problem z tabelą

0

Mam problem i nie wiem za bardzo jak go rozwiazać. Mianowicie potrzebuje zrobić tabele w stanie magazynowym powiedzmy dla jakiegoś produktu i teraz ten produkt po przyjęciu na stan ma wartość powiedzmy 450 kg i może być użyty max 4 razy i tzrba wiedzieć ile było na początku ile jest aktualnie i ile było kiedy już tego artykułu na ma na stanie. Jak miałaby wyglądać taka tabela, ma ktos jakiś pomysł bo ja myślałem ale jakos nic mi do głowy nie przychodzi :/

0
najczęściej robi się to tak
magazyn
przechowuje tylko aktualny stan na magaynie
towar kod towaru
magazyn kod magazynu (bo może ich być przecież więcej)
partia jeśli jest potrzeba identyfikowania konkretnej partii zakupu
jednostka w jakiej jednostce jest towar
ilość ilość towaru na magazynie

id dokumentu
skąd | skąd towar przyszedł - inny magazyn (przesunięcie między magazynami), kontrahent (zakup towaru), itp
dokąd | gdzie towar poszedł - inny magazyn (przesunięcie między magazynami), kontrahent (sprzedaż towaru), itp
data | data operacji

Dokumenty magazynowe pozycje tutaj rejestruje się ruchy na magazynie
id dokumentu id dokumentu z nagłówków

towar
jednostka
partia | partia towaru. Powinna być nadawana przy zakupie - może to być np. data zakupu
ilość

Stany w tabeli magazyn aktualizowane są automatycznie (trigger, stored proc) i jako takie nie powinno być możliwości ingerować w nie inaczej niż przez zrobienie dokumentu. Tabela ze stanem magazynu jest po to aby za każdym razem nie trzeba było wyliczać stanu towaru z dokumentów. Z drugiej strony na podstawie dokumentów jesteś w stanie pokazać co gdzie i kiedy zostało kupione/przesunięte/sprzedane.

Same tabele to tylko dla zobrazowania bo to jakie pola tam będą zależy tylko o Twoich potrzeb. Co do partii to chodzi min. o rozróżnienie tego samego towaru zakupionego od różnych dostawców i/lub w różnych dniach. Takie rozróżnienie jest wymagane przez prawo np. w przemyśle spożywczym gdzie producent jest zobowiązany na podstawie konkretnej partii wyrobu powiedzieć od kogo zakupił półprodukty z których jest końcowy produkt

Nie wiem za bardzo co chciałeś powiedzieć przez może być użyty max 4 razy oraz ile było kiedy już tego artykułu na ma na stanie no to albo nie ma albo jest :p

0

Może to źle wytłumaczyłem. Chodzi o to, że powiedzmy jest firma produkująca czekolade. Produkuję czekoladę o smaku truskawkowym, więc do wyprodukowania potrzebuję nadzienia truskawkowego. Przyjeła na swój magazyn nadzienie w ilości 450 kg. Tego nadzienia może użyć tylko 4 razy po czym traci ono możliwość ponownego użycia i reszta jaka została jest usuwana.

0

znaczy co bierze pierwszy raz 450kg nadzienia i wkłada do czekolady, potem wyjmuje to nadzienie z tej czekolady i wraca ono na magazyn skąd zostaje ponownie pobrane i włożone do innej czekolady????

0

Nie, nie :) Powiedzmy produkuję partię 1000 tabliczek czekolady. Do wytworzenia tej partii zużyła 60 kg nadzienia czyli zostało jej 390 kg. Za tydzień robi kolejną partię 5000 tabliczek i zużywa 300 kg nadzienia i zostaje jej 90 kg itd.

0

no ok ale co ma fakt, że część czegoś została zważona x razy do jego przydatności do dalszej produkcji? Coś takiego to się chyba określa na podstawie daty wytworzenia i od tej daty dany towar ma określony czas w jakim można go użyć. No ale zostawmy to.

Przecież bardzo łatwo na podstawie tego co Ci podałem możesz wyliczyć ile już było "zejść" danego towaru z magazynu

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0