Skąd wziąć bazę danych?

0

Witam!
Pan od informatyki dał nam zadanie dodatkowe, do którego potrzeba bazy danych. Problem w tym, że ja nie posiadam na swoim komputerze żadnej bazy danych. Moglibyście powiedzieć mi, skąd wziąć bazę danych (najlepiej MS Access)?
Z góry dziękuję!

0

Zainstalować pakiet MicrosoftOffice (Access) lub OpenOffice (Base).

0
passenger napisał(a)

Zainstalować pakiet MicrosoftOffice (Access) lub OpenOffice (Base).

MSSQL w wersji Express jest darmowy do pobrania m.in. ze stron Microsoftu

0
Poszukiwacz wiedzy napisał(a)

Witam!
Pan od informatyki dał nam zadanie dodatkowe, do którego potrzeba bazy danych. Problem w tym, że ja nie posiadam na swoim komputerze żadnej bazy danych. Moglibyście powiedzieć mi, skąd wziąć bazę danych

Bazę danych będziesz miał, gdy ją sobie zrobisz, czyli zapiszesz gdzieś jakieś dane. Tobie raczej chodzi o SZBD.

Poszukiwacz wiedzy napisał(a)

(najlepiej MS Access)?

To możesz tylko kupić w pakiecie Office. Albo poszukać darmowych rozwiązań, jak OpenOffice Base.

0

Tworząc źródło odbc, możesz utworzyć plik accesowy nie posiadając accesa. Możesz do niego się potem dobrać choćby przez DAFT-a.

0

Ja polecam PostgreSQL :) Access też dobry na początek, ale płatny :) Warto od początku promować Open Source. A odnośnie składni SQL to tutoriali na necie Ci u nas dostatek :)
[browar]

0
plobpo napisał(a)

Access też dobry na początek [...]

Access nie jest dobry, a na poczatek jest jeszcze gorszy. Uczy zlych nawykow, np. zamiast zapytanie to kwerenda, ktora sluzy tez jako widok? Co za bzdura? Do tego skladnia SQL jest daleka od standardu i tylko ogranicza. Sam Access jest w porzadku podreczna baza, ale dla kogos kto nigdy sie w temat nie bedzie wglebial, czyli nie bedzie sie uczyl sqla, widokow, triggerow, kluczy, itp. Czyli wszelkich podstaw baz, o jakich programista powinien co najmniej wiedziec.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0