Witam

Mam problem, a jakże.
Jest sobie MS Windows 2003 Server z zainstalowanym MS SQL Server 2005.
Postępuję zgodnie z krokami z artykułu MS SQL Server 2000 i Delphi 7 - programowanie baz danych
Więc jest sobie także programik (w Turbo Delphi), jak w artykule powyżej i wszystko byłoby ok, tylko że program będzie działał na komputerach w sieci, pod Windowsami XP i 98.

  1. Po skonfigurowaniu komponentu TADOConnection, do autentykacji Windows, program łączy się z bazą tylko jeśli jestem zalogowany w Windows na koncie z grupy użytkowników Administrators, po dodaniu w MS SQL SMSE, w drzewie Security->Logins wbudowanej grupy Users, dalej nie chce się łączyć, jeżeli zaloguję się do Windows jako użytkownik, o co może biegać?
  2. Po skonfigurowaniu komponentu TADOConnection, do autentykacji SQL, program również łączy się z bazą tylko jeśli jestem zalogowany na koncie z grupy użytkowników Administrators, po dodaniu w MS SQL SMSE, w drzewie Security->Logins dowolnego użytkownika, dalej nie chce się łączyć, mimo, że w jak w aplikacji pokaże się okienko logowania do MS SQL, wpisuję dane tego użytkownika, o co może biegać?

Pewnie gdzieś coś trzeba jeszcze ustawić, albo przestawić, albo wpisać, albo coś. Nie chcę się bawić, bo działa już na serwerze jedna baza CDNa i nie chciałbym czegoś spie#[email protected]%@ ;)

W razie gdyby było coś niejasne, chętnie dopiszę wszelkie szczegóły, których nie zawarłem powyżej.

Dzięki z góry za pomoc.