Pytankko o komponent TPageControl

0

Witam !

Mam takie pytanko. Jest forma a na niej komponet TChart. I fajnie ! Obrobiłem TChart (serie danych, i takie tam) i przypomniało mi się, że jest komponent TPageControl, na którym mozna fajnie przechodzić pomiędzy zakładkami. No i dobra - włożyłem TChart z formy do obszaru TPageControl. Jednak po zmianie zakładek, ciągle widzę TChart.

Czy da się przenieść komponent z formy do PageControl tak aby po zmianie zakładki dochodziło do zmiany widoczności TChart. Chciałbym, aby Tchart, który opisałem, stał się integralną częścią komponentu TPageControl. Nie chciałbym wkładać tam nowego komponentu i go konfigurować, a wykorzystać aktualnie skonfigurowany komponent TChart.

Za pomoc z góry dziękuję.
remek

0

Niemożliwe, właśnie ten komponent ma to do siebie, że takie zjawisko jakie opisałeś nie ma miejsca!!!
Sprawdź dokładnie czy wstawiłeś komponent TPageControl, a nie TTabControl.--Delphi 6
Pozdrowienia,
Imperior

0

Lepiej uzyj komponentu TTabbedNotebook z zakladki Win 3.1, a jesli dobrze zrozumialem to kompenet z glownej formy, ktory juz ustawiles mozesz przerzucic do TTabbedNotebook'a w taki sposob:

  1. zaznacz to co chcesz przerzucic
  2. nacisnij ctrl+x
  3. zaznacz komponent TTabbedNotebook
  4. wcisnij ctrl+v
  5. poukladaj
    Sposob zapewne prymitywny, ale skuteczny. Uzywajac TTabControl musisz sam ustawiac, co ma znikac, a co sie pojawiac przy danej zakladce.-------[ Delphi 6 Rulez 4 Ever!, przynajmniej do czasu gdy naucze sie C++ :) ]------
0

Wstawiłem TPageControl - na pewno.
UWAGA ! Nie wstawiłem komponentu TChart do TPageControl tylko do TForm. Chodzi o to, że chcę teraz przenieść TChart z TForm na TPageControl tak aby po zmianie zakładki TChart był raz widoczny a raz nie ( nie chodzi mi tu o zmianę właściwości Visible komponentu TChart, lecz o jakiś inny sposób).

Remek

0

remek w dniu 18.3.2002 14:54 napisal:
Wstawiłem TPageControl - na pewno.
&gtUWAGA ! Nie wstawiłem komponentu TChart do TPageControl tylko do TForm. Chodzi o to, że chcę teraz przenieść TChart z TForm na TPageControl tak aby po zmianie zakładki TChart był raz widoczny a raz nie ( nie chodzi mi tu o zmianę właściwości Visible komponentu TChart, lecz o jakiś inny sposób).
&gt
&gtRemek

Trzeba było od razu mówić. Otóz najpierw wstawiasz komponent TPageControl, potem naciskasz na niego prawym i wybierasz new page, i powstanie wtedy TTabSheet (coś w tym stylu) i dopiero wstawiasz do tego komponent, a nie na formę. A jak masz coś już na formie to zaznaczasz to i wycinasz, zaznaczasz tego taba [zakładkę docelową(można się przemieszczać między nimi za pomocą ppm, next page lub previus page)] i wklejasz komponent wycięty.--Delphi 6
Pozdrowienia,
Imperior

0

Dzięki !
O to chodziło.
Proste rozwiązania są wspaniałe.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0