Laptop dla programisty ;]

0

Witam.

Byłem w posiadaniu laptopa Aristo Smart 300, który się popsuł - nie do naprawienia :/
Planuje kupić nowy.
Z laptopa byłem bardzo zadowolony i kupił bym go jeszcze raz gdyby nie wadliwa płyta główna, która się po jakimś czasie psuje....
Potrzebuje laptopa, który nie ma mniej niż były laptop :-)
Wifi, Lan, przynajmniej 3x USB, LPT/RS232, irda mile widziana i PCMCIA obowiązkowo ;-)
Fajnie gdyby rozdzielczość była też duża(więcej niż te 1024x768), bo jak pootwieram te edytory, dokumentacje to kaplica :-O
1024MB ramu, procek nie mniej niż 1,7GHz i żeby troche trzymał na akumulatorach(sporo w terenie trzeba coś napisać, zbadać jakieś przebiegi, robotyka)
Co do ceny to gdzieś w granicach 2500zł.
Bez systemu, bo po co dopłacać.
Na rynku tyle tego jest, nie mam zabardzo orientacji co do producenta.
Co polecacie?

0

Osobiście polecam:
http://www.komputronik.pl/Notebooki/BenQ/seria_A/BenQ_A52_Core_Duo_T2080_1_73_GHz_120GB_/pelny,id,43023/

Dlaczego BenQ? Jest to obecnie najlepsza firma montująca notebooki pod własnym szyldem JoyBook.
Serwis: Door-To-Door (wysyłka sprzętu na koszt firmy), czas wymiany lub naprawy sprzętu wynosi 3 dni. Wykończenie, design, parametry w/w JoyBooka jest super. Osobiście na nim pracowałem, na zainstalowanym Delphi oryginalnym, oryginalnym systemie XP HE i byłem bardzo zadowolony. Pamięć RAM wystarczająca, choć wiadomo - można dokupić sobie jeszcze 1024MB dla spokoju. Jeśli chodzi o grafę to jest lekkim nieporozumieniem montowanie ATI chipsetów do notebooka jakby ktoś chciał grać, ale nie o to tutaj Ci chodzi.
Uważam, ze ten notebook całkowicie Ci wystarczy do programowania, Office i neta. Mi on pracował świetnie.
Jeśli miałbym wybierać notebooka to tylko z BenQ.
Dużo ludzi u nas w sklepie go zamawiało i nie narzekali, przyszedł jeden ten powyższy model do serwisu bo klientowi migała matryca. Nie miał zainstalowanych sterowników do grafiki i potem było już OK.
Wybieraj....

0

Fajny, fajny, tylko jedna duża wada ;-(
Na akumulatorach trzyma max 2h, taki to odpada.
A aristo smart 300 trzymał długo... nawet 5h [!!!]

0

Dzisiaj już tak długo działajacych komputerów praktycznie nie uświadczysz. Wśród 15" modeli rzecz jasna.

A spróbuj przyjrzeć się HP: nx7300 i serii 67 (chyba taki numerek). Ja używam nieco starszego (nx7400) i bardzo sobie chwalę.

0

Jeżeli zależy Ci na długo ciągnącej baterii, to zawsze możesz kombinować z zapasowymi lub zamiennymi ogniwami. Wiadomo przecież, że nie musisz używać baterii, którą dostałeś wraz z laptopem. Poza tym możesz bawić się w testowanie laptopa i w skrajnych wypadkach możesz wyjmować napęd optyczny, wyłączać WiFi, zmniejszać jasność ekranu itd. Poza tym polecam Ci narzędzie zwące się "Notebook Hardware Control". Na nim kumplom z roku udawało się wyciągać do kilkudziesięciu minut więcej.

0

Dziwne. Stawiasz długość działania akumulatora ponad parametry notebooka? Potrzebujesz go do tego, aby długo działał czy był szybki i nieskazitelny w programowaniu? :) Osobiście wolałbym dokupić sobie akumulator dodatkowy niż żeby mi sprzęt działał 5h ale rzęził. ;]

0

Ja już zawsze będę polecał Della. Od półtora roku użytkuję, przeze mnie już są 4 Inspirony (E1505 / 6400) w rodzinie i poza moim problemem z WiFi (już doszedłem, że programowy) wszystko na plus.
Tylko te 15.4" są 2 rodzaje: 1280x800 (np. ojciec taki ma) i 1680x1050 (mój) - różnica jest potężna - nie tylko w cenie ;)
Jako programista nie wyobrażam sobie siedzieć na tej mniejszej rozdziałce - za mało się tam mieści.

Poza tym Dell jako jedyna znana mi firma ma sensowny rozkład klawiatury:

  • długa spacja z powodu wywalenia nieużywanego klawisza [win menu] na samą górę
  • długa spacja z powodu braku dublowania rzadko używanego klawisza [win]
  • luz nad kursorami!
  • i największy plus - ins/del + home/end + pg up/pg dn - tak jak na klawiaturze 101/102 a nie idiotycznie w pionie na prawej krawędzi - jak dla mnie bardzo istotna sprawa!

do tego dochodzi panel "multimedialny" (głośność + play/pause etc) z przodu kompa - bez tego jak bez ręki już (sterowanie np. winampem bez potrzeby latania po ekranie i przerywania pracy)

0

A jak z baterią w tym Delku?

0

Toshiba i tylko Toshiba.
W Dellach moga byc problemy z przejsciowkami USB-RS232/485 (czasami sie przydaja), natomiast HP sa strasznie wolne przykladowo: kompilowalem kiedys duuuzy projekt, na starym laptopie z prockiem AMD ~1600 MHz (nie pamietam firmy) kompilowalo sie szybciej niz na HP z prockiem >2000MHz.

0

No ja też tak HP nie za bardzo. Mój szef miał najpierw Toshiba Qosmio G30 a potem G40, bo on mianiak tej firmy i jemu kompilatory chodziły tak, jakby na jakimś czterordzeniowcu odpalić windowsowskie warcaby - rewelacyjnie.
Dobrze, ze każdy ma jakiś swój typ, ja polecam BenQ i ewentualnie Toshiba, inni inne modele i też wiem, ze wszystkie opinie na ten temat są obiektywne. ;]

0

Mam 2 baterie (9 cell - bo są i 6 cell) do Della, 6h na początku na jednej jechałem (w samolocie leciałem 13h, na ostatnią godzinę dopiero 3 baterię z drugiego lapa włożyłem). Oczywiście WiFi + Bluetooth wtedy wyłączone, ekran tak na 70% - przy końcu baterii jeszcze mniej.

Teraz po roku jakieś 4..5h na jednej pociągnę przy małym poborze. Wiadomo, jak coś więcej działam, to tak 3h wtedy, ale niżej rzadko.. chyba, że non stop po dysku jeździsz, jasny ekran, etc

0

Nawet fajny ten dell e1505, tylko problem gdyż nie ma pcmci, tylko express card.
W terenie używam czułej karty wifi która sporo kosztowała i nie mam zamiaru jej sprzedawać, czy dokupywać jakieś przejściówki :-/

0

O.. no proszę.. a byłem przekonany, że to pcmcia.. w życiu tego nie używałem. My fault.

0

Poszukaj gdzieś w sklepach internetowych, które posiadają filtry, z których układasz sobie konfigurację sprzętu i on ci taki wyszukuje. Polecam www.znak.pl

0
Marooned napisał(a)

Tylko te 15.4" są 2 rodzaje: 1280x800 (np. ojciec taki ma) i 1680x1050 (mój) - różnica jest potężna - nie tylko w cenie ;)
Jako programista nie wyobrażam sobie siedzieć na tej mniejszej rozdziałce - za mało się tam mieści.

zgadzam się w 100% teraz dla mnie matryca poniżej 1680x1050 to lipa!!!
osobiście testuję już drugiego Dell'a, tylko że z serii Latitude, miałem model D820, a od 3 dni mam D830
i w jednym i w drugim mam obydwa złącza i PCMCIA i EC

0

Bardzo fajny laptop, nawet ma port szeregowy :-)
Ale cena okropna :/
W aristo smart 300 rewelacyjne wg. mnie było rozmieszczenie klawiszy Page Up, Page Down - widze że taki układ klawiatury jest rzadko stosowany :/

0

Dobra, od początku. Czego ty potrzebujesz w laptopie? [rotfl]

0
RedbaK napisał(a)

Dobra, od początku. Czego ty potrzebujesz w laptopie? [rotfl]

Coś takiego jak ten D820 tylko tańszy(do 3000) :-)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1