Wstęp w wersji elektronicznej

Adam Boduch

Książka Delphi 7. Kompendium programisty została napisana przeze mnie na początku roku 2003, i wydana w tym samym roku przez wydawnictwo Helion. Mamy rok 2006, mijają właśnie 3 lata od czasu, gdy pracowałem nad tą publikacją; nakład książki został już wyczerpany, tematyka (Delphi w wersji 7), być może mało aktualna w dobie nowoczesnych wersji środowiska Delphi, lecz mimo tego postanowiłem udostępnić ją za darmo, właśnie w tym serwisie. Mam nadzieje, że będzie ona dobrym uzupełnieniem materiału udostępnionego w dziale Delphi. Na pewno część materiałów z tej książki oraz z działu Delphi jest powielona, ale cóż... chyba nadmiar informacji (nawet tej powielonej) nie zaszkodzi :)

Oddaje książkę w wersji elektronicznej z możliwością jej edycji. Dlatego, Czytelniku, jeżeli w trakcie czytania natkniesz się na błąd - nieważne czy to będzie zwykła literówka, błąd merytoryczny, zwykłe niedopowiedzenie - być może pominąłem pewne informacje. Proszę, kliknij przycisk "Edycja" i popraw go! Materiał z tej książki ma 3 lata, ja jestem tylko człowiekiem, a człowiek uczy się przez całe życie i popełnia błędy. Dlatego zadbajmy razem o to, aby materiał z tej książki był jak najwyższej klasy.

Ze względu na to, iż przystosowanie tekstu do składni systemu Coyote jest procesem dość czasochłonnym, nie umieszczę tutaj od razu całej publikacji. Zamiast tego sukcesywnie będę dodawał nowe fragmenty książki, rozdziały i podrozdziały.

Życzę miłej lektury.


Adam Boduch

5 komentarzy