Delphi » FAQ

Jak usunąć moją aplikację z listy znajdującej się po naciśnięciu klawiszy Ctrl Alt Del

Adam Boduch

W sekcji "Interface" dodaj linię:

function RegisterServiceProcess(dwProcessId,dwType:dword):
Integer;stdcall;external 'kernel32.dll'

Teraz możesz napisać:

RegisterServiceProcess(GetCurrentProcessID, 1);

Uwaga: Funkcja ta występuje jedynie w systemach Win9x. Na innych systemach program wyświetli komunikat, że funkcji nie ma w pliku kernel32.dll i w najgorszym wypadku program w ogóle się nie uruchomi!! Dlatego jeżeli to tylko możliwe należy dołączać tą bibliotekę dynamicznie.

FAQ

7 komentarzy

no ale jak to zrobic w Win Nt/2k/XP?

a jak wylaczyc menagera w xp?

jak dolacze kernel32.dll dynamicznie to bedzie to dzialalo na wszystkich windach ..??

Nie, nie bedzie dzialalo na wszystkich windach,ale mozesz sprawdzic czy udalo sie znalezc adres funkcji i jak nie to sie wycofac z dalszej dzialalonsci. Bo jak zrobisz statycznie (jak podal Adam) to w np. XPku wywali ze "program xxxxx.exe jest polaczany z brakujacym exportem kernel32.dll:RegisterServiceProcess"

można to jakoś zrobić. Gadałem kiedyś o tym z jakimś hakerem, i z tego co pamiętam<mogę się już mylić> trzeba jakoś zmienić chyba identyfikator odpowiedniego programu systemowego, podpisać się jego identyfikatorem i tak dalej. Dokładnie nie wiem. Ale po tej operacji nie było zupełnie żadnej zmiany w magagerze, nie widać żadnego nowego procesu, nawet pod inną nazwą.

w win xp można cyba tylko całkiem wyłączyś menagera

jest taki jeden wpis w rejestrze który wyłącza mendżera zadań w winNT, znalazłem go chyba na stronie lofix'a (wrzuć lofix w google'a a znajdziesz). Ale to chyba nie o to chodzi żeby go wyłączać...