Wymóg podawania tagów w dziale Newbie

Adam Boduch

Od lat dążymy do kategoryzowania wątków na forum. Do tej pory tagowanie wątków na forum było dobrowolne. Dzisiaj eksperymentalnie wdrożyliśmy opcję, która wymusza dodawanie tagów w nowych wątkach, w dziale Newbie.

tagi-w-dziale-newbie.PNG

Podczas zakładania nowego wątku, w dziale Newbie, prosimy, aby w polu Tagi wpisywać nazwę technologii lub/i języka programowania, którego wątek dotyczy.

5 komentarzy

Nie wiem, czy kwestia miejsca wyświetlania tagów była już kiedyś dyskutowana, ale uważam, że powinny być wyświetlane obok tematu a nie pod postem użytkownika. Wtedy były by bardziej widoczne. W obecnej sytuacji często się łapię na tym, że czytam post a później dochodzę do tagów i muszę od nowa wszystko czytać, bo tagi, które są integralną częścią postu całkiem zmieniły sytuację. Specjalne spoglądanie, a nieraz przejeżdżanie poniżej postu aby zobaczyć tagi jest nieergonomiczne.

Jeżeli zwiększamy wagę tagów, to pojawia się też pytanie, czy mogłyby się pojawiać również w RSSie. Używam zakładek dynamicznych w FF i fajnie byłoby widzieć:
1) kategorię na forum - chociaż jakoś zakodowaną - np. przed tematem
2) tagi - za tematem
np.
[java] jakiś temat [tag1][tag2]

" uważam, że powinny być wyświetlane obok tematu a nie pod postem użytkownika. Wtedy były by bardziej widoczne. ". Mam dokładnie takie samo zdanie. Już od dawna chciałem napisać żeby tagi były obok tematu. Tagi pod postem bardzo utrudniają pisanie postów.

Zgadzam się z przedmówcami. Przytrafiło mi się kiedyś pomagać komuś w języku Java, dopiero później zauważyłem tag C++.

Dziekuje za sugestie - zostanie to poddane dyskusji :)