Wyświetlanie kwoty na rękę w przypadku kontraktu

Adam Boduch

Praca w oparciu o "kontrakt" (czyli umowa B2B) jest coraz popularniejszą formą współpracy. Polega ona na założeniu działalności jednoosobowej przez potencjalnego pracownika, który - następnie - wystawia co miesiąc faktury VAT. Często nie wiemy jednak ile faktycznie pieniędzy będziemy dostawać "na rękę" w przypadku odliczenia podatku dochodowego oraz składek ZUS. Wychodząc na przeciw potrzebie użytkowników, dodaliśmy nową funkcjonalność w module Praca.

W przypadku gdy w ofercie pracy, pozycja kontrakt zostanie określona jako forma współpracy, to na liście ofert można będzie zobaczyć faktyczną kwotę po odliczeniu podatku dochodowego oraz ZUSu.

2014-11-30_135547.png

Do wyliczeń zakładamy, że firma nie generuje żadnych kosztów oraz podlega preferencyjnej składce ZUS. Feedback mile widziany :)

5 komentarzy

Doprecyzowałem informację. Zmienię również wzór aby podawał kwotę z pełnym ZUS-em, zgodnie z sugestią.

Wypadałoby doprecyzować co oznacza netto oraz w tym dymku co to jest do. Tzn. nie tylko tekst "zakładamy brak kosztów firmy", ale że jest to kwota netto przy umowie B2B.

Jeśli już, to bym wolał informację o kwocie na rękę przy pełnych (nie preferencyjnych) składkach ZUS.

Dobre pytanie, ale ciężko na nie odpowiedzieć...

Pomysł fajny, ale nie jestem pewien czy sensownie jest zakładać preferencyjny ZUS. Pytanie ile osób więcej zainteresuje się taką ofertą - ci z już posiadaną DG czy ci bez.