Możliwość pisania postów przez użytkowników niezalogowanych

Adam Boduch

Na forum serwisu 4programmers.net, od zawsze istniała możliwość pisania bez konieczności posiadania konta. Dzięki temu jeżeli użytkownik chce zadać pytanie, ale niekoniecznie chce być naszym stałym gościem, może to zrobić bardzo szybko, bez konieczności rejestracji. Podobnie sytuacja wygląda jeżeli chodzi o udzielanie odpowiedzi. Często zdarza się że ktoś znajdzie linka do danego wątku, udzieli odpowiedzi i opuszcza stronę.

Takie podejście niesie ze sobą również negatywne skutki, takie jak większa aktywność spamerów, internetowych troli, naciągaczy itp. Od jakiegoś czasu, z tego właśnie powodu byliśmy zmuszeni zablokować możliwość pisania postów (przez osoby niezalogowane) w kategorii Społeczność. Niestety, ale ze względu na wzmożoną aktywność "internetowych wandali" w najbliższych dniach, dla osób niezalogowanych zablokowana zostanie możliwość pisania postów w kolejnym dziale - Flame.

Zdaje sobie sprawę, że w serwisie takim jak 4programmers.net, całkowite zablokowanie możliwości pisania postów przez użytkowników niezalogowanych, to dość znacząca i drastyczna zmiana, dlatego na początku zablokujemy ten dostęp jedynie w dziale Flame. Wszystkich niezarejestrowanych do tej pory użytkowników, zachęcamy do rejestracji konta.

Korzyści wynikające z rejestracji konta

  • Możliwość edycji oraz pisania artykułów
  • Obserwowanie wątków na forum
  • Śledzenie zmian w artykułach czy komentarzach
  • System szeregu powiadomień o aktywności na stronie
  • Pisanie własnego mikrobloga

4 komentarzy

@lightinside - rejestracja nie stoi na przeszkodzie, o ile jest przyjemna, prosta i szybka; Jak ktoś naprawdę będzie chciał się poudzielać na forum (pytać lub odpowiadać) to żadna rejestracja go nie odstraszy; Co najwyżej zmniejszy się liczba przypadkowych troli, którzy ot tak przychodzili by napisać jeden głupi post i zniknąć.

Będzie w nowej wersji. Możesz zobaczyć na http://dev.4programmers.info

Dajcie możliwość rejestrowania się dzieki GitHuba, google itp, i zablokujcie komentowanie przez anonimów. To już nie te czasy, kiedy trzeba czekać nie wiadomo ile na mejla, w celu rejestracji. Teraz wszystko da się wyklikać.

Ciekawi mnie czy to wpłynie na zwiększenie liczby rejestracji czy jednak nie. Czy za jakiś czas umieścicie jakąś informacje na ten temat? Wiem że to są raczej informacje wrażliwe jednak moim pytaniem powoduje ciekawość.