Delikatna zmiana graficzna mikroblogów

Adam Boduch

Mikroblogi funkcjonują już u nas kilka miesięcy. Przez ten czas zdążyliśmy zebrać Wasze opinie: co chcielibyście dodać, co zmienić. Dzisiejsza zmiana jest pierwszą z pośród kilku planowanych funkcjonalności, które mają usprawnić działanie tego modułu.

Najbardziej widoczna zmiana to zmniejszenie obszaru zajmowanego przez komentarze. Wspominaliście o tym, że zajmują one wiele miejsca. W związku z tym, teraz komentarze są bardziej "kompaktowe":

2013-12-22_190454.png

Jak widać, zrezygnowaliśmy z awatarów przy loginach oraz ikon obok daty napisania komentarza. Jeżeli jesteś autorem takiego komentarza, możesz go edytować czy usunąć (tak jak do tej pory). Opcje te dostępne są z poziomu menu kontekstowego, które widoczne jest po naciśnięciu ikony:

2013-12-22_190657.png

Kolejna zmiana z zakresu UX, to kliknięcie na link zawierający ilość komentarzy do danego wpisu. Od dzisiaj powoduje on otwarcie formularza umożliwiającego dodanie nowego komentarza:

2013-12-22_190935.png

Jeżeli mowa o UX, to zamieniliśmy również kolejność przycisków Wyślij oraz Dodaj zdjęcie. Obecnie przycisk umożliwiający dodanie wpisu czy też komentarza znajduje się po prawej stronie.

Przypominam o możliwość publikacji komentarza czy wpisu, przy pomocy skrótu Ctrl+Enter

Zmieniliśmy również boczny pasek w module mikroblogów:

2013-12-22_191245.png

Przy tagach wyświetlany jest numerek oznaczający ile razy, został on użyty we wpisach. Wyświetlane są jedynie te tagi, które zostały użyte więcej niż 1 raz. Dodaliśmy też listę popularnych wpisów z ostatniego tygodnia (sortowanie po ilości głosów oddanych na dany wpis).

Dajcie nam znać co myślicie o tych zmianach.

1 komentarz