Praktykant / Praktykantka w Zespole Backend AdOcean

Gemius SA
Język programowania
Baza danych
Narzędzia
Inne

Dlaczego warto z nami współpracować? Oferta praktyk płatnych

Osoba przyjęta na praktyki dołączy do zespołu scrumowego rozwijającego system AdServer AdOcean. System ten jest używany w kilkunastu krajach europejskich i składa się
z kilkudziesięciu modułów w różnych technologiach. AdServer AdOcean przechowuje prawie petabajt danych na rozproszonym systemie plików, oraz steruje emisją 200 miliardów reklam miesięcznie.

Oferujemy:

3 miesięczne płatne praktyki z możliwością przedłużenia współpracy,
wsparcie doświadczonego Opiekuna Praktyk, oraz wystawienie zaświadczenia wraz z opinią,

możliwość dostosowania godzin odbywania praktyk do indywidualnych potrzeb,

możliwość zdobycia niezastąpionego doświadczenia zawodowego w dziale HQ międzynarodowej firmy,

otwartość na nowe rozwiązania,

ciekawą pracę w młodym, dynamicznym zespole,

firmową kuchnię wyposażoną w zdrową żywność,

nieformalny styl pracy (brak dress codu, bardzo dobre relacje między pracownikami).

Wymagania

Zakres obowiązków: rozwijanie wraz z testowaniem modułów odpowiedzialnych za planowanie/targetowanie/predykcję emisji reklam w internecie,

rozwijanie API,

uczestniczenie w spotkaniach projektowych i bieżących zespołu,

stałe podnoszenie kwalifikacji w zakresie wykorzystywanych i potencjalnych technologii,

udział w szkoleniach, prezentacjach, warsztatach i kursach organizowanych przez firmę.

Nasze wymagania:

status studenta / studentki bądź absolwenta / absolwentki informatyki,
umiejętność analitycznego i abstrakcyjnego myślenia,
spryt, umiejętność rozwiązywania problemów,
doświadczenia w wykorzystaniu języka C++,
podstawowa wiedza z zakresu algorytmów, struktur danych i złożoności obliczeniowej,
podstawowa znajomość biblioteki STL i struktur danych, mile widziana znajomość bibliotek Boost,
podstawowa umiejętność programowania w jednym z języków skryptowych (bash, python, php),
podstawowa znajomość języka SQL i bazy MySQL (operacje select, update),
podstawowa, użytkowa znajomość systemu Linux,
podstawowa umiejętność korzystania z systemu kontroli wersji (svn, git),
znajomość języka angielskiego na poziomie czytania dokumentacji
dokładność, samodzielność i sumienność,
umiejętność szybkiego przyswajania wiedzy.

Metodologia pracy

Oferujemy

  • Karta multisport (lub podobna)
  • Kuchnia
  • Darmowe przekąski
  • Darmowa kawa i inne napoje
  • Prywatna opieka zdrowotna
  • Elastyczne godziny pracy
  • Szkolenia
  • Konferencje
  • Prysznic
  • Telefon służbowy
  • Masaże biurowe

O Gemius SA

Gemius to polska firma, która doradza przedsiębiorcom, jak wykorzystywać internet w biznesie. Od 1999 roku bada internautów pod kątem korzystania z mediów cyfrowych, tworząc w ten sposób unikalny socjodemograficzny profil e-konsumentów. Mierzy oglądalność stron www i aplikacji, a także materiałów audio i wideo z poszczególnych źródeł ruchu, tj. komputerów, tabletów i smartfonów. Gemius działa w ponad 30 krajach w Europie, Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie (region EMEA), a w 14 z nich posiada oddziały. Jego klientami są reklamodawcy, wydawcy, domy mediowe, agencje reklamowe i firmy z sektora e-commerce. Prowadzone przez firmę badania realizowane są zgodnie z zasadami międzynarodowego kodeksu ICC/ESOMAR.

Tworzymy własną technologię przetwarzania i składowania danych. W swoich systemach przechowujemy setki miliardów rekordów i przetwarzamy setki terabajtów danych.
Odwiedź nas na naszym profilu na Facebook-u.