Specjalista ds. administracji środowiskiem wirtualnym VMWAR

PKP PLK SA

Opis oferty

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku:
  • zarządzanie i bieżąca administracja środowiskiem wirtualizacyjnym VMware vSphere 5.5 (ESXi, VCenter, vCOps),
  • zarządzanie i utrzymanie środowiska hardware'owego (serwery i macierze dyskowe HP),
  • rozwiązywanie problemów ze środowiskiem hardware'owym oraz wirtualizacyjnym Vmware,
  • projektowanie i wdrażanie zmian w zarządzanym obszarze,
  • analiza logów, monitorowanie stanu i wydajności środowisk oraz cykliczna aktualizacja środowisk,
  • koordynowanie zadań i raportowanie bieżącej pracy,
  • udział w projektach wdrożeniowych.

Wymagania

Wymagane kwalifikacje:
  • wykształcenie wyższe o specjalności informatyka lub pokrewne,
  • doświadczenie zawodowe minimum 3 lata na podobnym stanowisku,
  • praktyczna znajomość technologii wirtualizacyjnych – w szczególności VMware (administracja, backup, rozwiązywanie problemów oraz skalowanie),
  • znajomość rozwiązań sprzętowych HP (serwery/macierze dyskowe),
  • znajomość systemów rodziny Windows Server i Linux oraz języków skryptowych (PowerShell, Bash),
  • znajomość zagadnień sieciowych (LAN, WAN, VLAN / VPN / Firewall),
  • znajomość języka angielskiego (w mowie i piśmie) umożliwiająca czytanie dokumentacji technicznej w języku angielskim, korespondencję na tematy techniczne,
  • bardzo dobre zdolności komunikacyjne i umiejętność pracy zespołowej.

Mile widziane kwalifikacje:

  • posiadany certyfikat VCP 5,
  • znajomość systemów monitoringu zasobów IT typu Nagios,
  • znajomość zagadnień związanych z technologią Cisco Nexus,
  • znajomość zagadnień związanych z technologią EMC RecoveryPoint,
  • znajomość zagadnień ITIL.

Oferujemy:

  • stabilne zatrudnienie w znanej ogólnopolskiej firmie o ugruntowanej pozycji na rynku,
  • udział w innowacyjnych projektach, z wykorzystaniem najnowszych rozwiązań i technologii,
  • możliwość rozwoju i doskonalenia kwalifikacji zawodowych,
  • atrakcyjny pakiet świadczeń socjalnych.

Metodologia pracy

Oferujemy

  • Karta multisport (lub podobna)
  • Kuchnia
  • Prywatna opieka zdrowotna
  • Szkolenia
  • Telefon służbowy