Intern Business Analyst - Nr ref. (05/40)

  • Kraków
  • Umowa o pracę

The primary purpose of the Intern Business Analytics role is to support reporting activity for EA Internal & External Customers. There are many aspects in this position including assistance with daily, weekly and monthly reports, reporting of performance against published SLA's and ad hoc custom reporting. Key responsibilities of this role include reporting and providing analysis on a regular and as needed basis requested by internal and external customers, reporting overall statistics, metrics and all associated data to support the Business.

Wymagania i obowiązki

Requirements
  • Advance skills in MS Excel.
  • High attention to detail.
  • Analytical Skills.
  • Intermediate English.
  • Team player.

Additional requirements

  • Knowledge of MS Access.
  • Knowledge of SQL.

Our offer

  • Large development possibilities with the latest technologies.
  • Work in international environment.
  • Flexible form of employment.
  • Medical care.
  • Benefit Multisport.
  • Relocation package.

Oferujemy

  • Zarekomenduj znajomego i zdobądź 2500 zł! Szczegóły na www.infolet.pl

O Infolet

Create RealITy - Join Our Team
Zarekomenduj znajomego do pracy na stanowiska na które poszukujemy i zdobądź nagrodę w wysokości 2500 zł! Szczegóły na www.infolet.pl

Infolet jest polską firmą, która od 2005 r. współpracuje z globalnymi korporacjami, jak również klientami z Polski. Nasi specjaliści realizują projekty IT dla branż telekomunikacyjnej, nowoczesnych mediów, lotnictwa oraz finansów/bankowości. W kwietniu 2013 założyliśmy Fundację Infolet – Młodzi w IT, której celem jest wsparcie finansowe, rozwój, a także kształcenie młodzieży w zakresie informatyki i programowania.